Facebook Pixel

Гонконгська фондова біржа продовжить добиватися злиття з Лондонською

Оператор гонконгської біржі HKEx, який запропонував злиття Лондонській фондовій біржі (LSE) та отримав відмову, все ще впевнений, що об'єднання відповідає як інтересам акціонерів компаній, так і їхніх клієнтів, а також інтересам глобальних ринків загалом. Про це йдеться в офіційному повідомленні.

13 вересня рада директорів компанії-власника LSE відхилила пропозицію, висловивши «фундаментальну стурбованість з приводу ключових аспектів пропозиції: стратегії, продуктивності, форми розгляду й вартості». У зв'язку з цим рада одноголосно відмовилася від запропонованої угоди і, враховуючи фундаментальні недоліки, повідомила, що не бачить сенсу у подальшому спілкуванні. В якості однієї з причин відмови від угоди також названі масові протести в Гонконзі, які тривають вже кілька місяців.

Західні ЗМІ писали, що уряд Великобританії може відмовити у схваленні угоди, оскільки LSE є дуже важливою частиною фінансової інфраструктури країни. Для завершення угоди також треба було б отримати дозвіл з боку регулюючих органів США.

Telegram Logo

Пропозиція про об'єднання була зроблена 11 вересня. Власник HKEx пропонував акціонерам LSE сумарно $36,6 млрд (готівкою та своїми акціями). Запропонована ціна за акцію перевищувала поточні котирування на 22,9%. У пропозиції говорилося, що «об'єднання зміцнить обидва бізнеси, дозволить їм краще впроваджувати інновації на різних ринках і в різних регіонах, а також запропонує учасникам ринку та інвесторам безпрецедентний глобальний ринковий зв'язок».

HKEx, найбільшим акціонером якої є уряд Гонконгу, належить до найбільших біржових операторів світу. Компанія здійснює торгівлю та кліринг на ринках цінних паперів і деривативів, а також з 2012 року є власником Лондонської біржі металів (LME), яку купила за 1,4 млрд фунтів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини