Оператор гонконгської біржі HKEx, який запропонував злиття Лондонській фондовій біржі (LSE) та отримав відмову, все ще впевнений, що об'єднання відповідає як інтересам акціонерів компаній, так і їхніх клієнтів, а також інтересам глобальних ринків загалом. Про це йдеться в офіційному повідомленні.
13 вересня рада директорів компанії-власника LSE відхилила пропозицію, висловивши «фундаментальну стурбованість з приводу ключових аспектів пропозиції: стратегії, продуктивності, форми розгляду й вартості». У зв'язку з цим рада одноголосно відмовилася від запропонованої угоди і, враховуючи фундаментальні недоліки, повідомила, що не бачить сенсу у подальшому спілкуванні. В якості однієї з причин відмови від угоди також названі масові протести в Гонконзі, які тривають вже кілька місяців.
Західні ЗМІ писали, що уряд Великобританії може відмовити у схваленні угоди, оскільки LSE є дуже важливою частиною фінансової інфраструктури країни. Для завершення угоди також треба було б отримати дозвіл з боку регулюючих органів США.

Пропозиція про об'єднання була зроблена 11 вересня. Власник HKEx пропонував акціонерам LSE сумарно $36,6 млрд (готівкою та своїми акціями). Запропонована ціна за акцію перевищувала поточні котирування на 22,9%. У пропозиції говорилося, що «об'єднання зміцнить обидва бізнеси, дозволить їм краще впроваджувати інновації на різних ринках і в різних регіонах, а також запропонує учасникам ринку та інвесторам безпрецедентний глобальний ринковий зв'язок».
HKEx, найбільшим акціонером якої є уряд Гонконгу, належить до найбільших біржових операторів світу. Компанія здійснює торгівлю та кліринг на ринках цінних паперів і деривативів, а також з 2012 року є власником Лондонської біржі металів (LME), яку купила за 1,4 млрд фунтів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
У центрі культури і сенсів: що обговорювали на 18-му Українському маркетинг-форумі