Головні новини 27 листопада 2022 року: обстріл Кривого Рогу. Фото: mistaua.com
Останнім часом вихідні дні українців проходять без світла. Не стала винятком і минула неділя — 27 листопада. Через дефіцит в енергосистемі України, який хоча й складає зараз лише 20%, частина населення змушена залишатися без електроенергії, а разом із нею без тепла та води.
А поки ми сидимо по домівках в очікуванні світла, у Китаї люди протестують проти того, що їх змушують залишатися вдома через антикоронавірусні обмеження.
З позитивних новин неділі стала інформація про те, що окуповану ЗАЕС зовсім скоро може бути звільнено.
Про це та інше читайте в добірці ТОП-5 новин за 27 листопада від The Page.
Обстріл Кривого Рогу
У неділю вранці російські окупанти завдали чергово ракетного удару по Кривому Рогу. Унаслідок обстрілу було пошкоджено об'єкт транспортної інфраструктури.
Згодом стало відомо, що ракети зруйнували залізницю в місті, тому вона не функціонуватиме тривалий час. Ударною хвилею було пошкоджено житлові будинки.
Рятувальники, які прибули на місце обстрілів, виявили тіло одного загиблого. Ще 13 людей постраждали, трьох доставили до лікарні.
У Київ повернули світло, воду та тепло
Станом на ранок неділі в столиці України були світло, тепло, вода та мобільний зв'язок. Спочатку навіть прогнозувалося, що в Києві не відключатимуть електроенергію. Проте за декілька годин енергоспоживання почало суттєво зростати, тому світло таки почали вимикати.
Протести в Китаї
Заходи китайської влади, спрямовані на стримування зростання кількості хворих на коронавірус, дуже обурили місцеве населення, тому люди вийшли на масові протести, які закінчилися сутичками з поліцією.
Люди вимагають від лідера Китаю Сі Цзіньпіна піти у відставку. Обурене населення й діями провладної комуністичної партії.
Експерти впевнені, що ці протести триватимуть і далі, адже влада приховує від людей справжній стан речей і запроваджує неймовірно жорсткі обмеження, які інколи призводять до жертв.
Ситуація в енергосистемі України
Дефіцит в енергосистемі України станом на неділю, 27 листопада, складав 20%. Тобто виробники електроенергії покривають майже 80% потреб споживання. Лише 10% із них споживають об'єкти критичної інфраструктури, усе інше йде на живлення побутових споживачів. Однак через погіршення погодних умов споживання електроенергії суттєво зростає, тому по всій країні запроваджують відключення. Подекуди вони є плановими, а в деяких регіонах — аварійними.
Ситуація на ЗАЕС
Президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін вважає, що російські окупанти можуть залишити захоплену Запорізьку атомну електростанцію. За його словами, останні публікації в росЗМІ щодо можливості передання станції під контроль МАГАТЕ говорять про те, що ЗАЕС зовсім скоро може бути деокуповано.
Проте Котін нагадує, що ситуація на станції залишається складною — там перебувають дуже багато військових, військової техніки, а територію ЗАЕС заміновано.