Facebook Pixel

Голова ЄБРР Чакрабарті покине пост весною цього року

Сума Чакрабарті. Фото: ebrd

Сума Чакрабарті. Фото: ebrd

Президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Сума Чакрабарті цієї весни збирається скласти повноваження. Нового голову банку оберуть країни, які входять до ЄБРР. На цю посаду претендують три кандидати — з Франції, Італії та Польщі.

Як повідомило видання Financial Times, у ході обговорення міністрами країн, які входять до ЄБРР, було вирішено, що зараз на пост керівника банку претендують три особи: керівниця французького казначейства Оділь Рено-Бассо, колишній міністр фінансів Італії П’єр Карло Падоан та міністр фінансів Польщі Тадеуш Косцінський.

Оділь Рено-Бассо. Фото: flickr

Оділь Рено-Бассо. Фото: flickr

Визначитися з кандидатурою країни ЄБРР хочуть до кінця наступного місяця – до зустрічі ради керівників ЄБРР, до складу якої входить 71 акціонер. Нового голову оберуть у травні в Лондоні, під час 29-го щорічного засідання.

Telegram Logo
П'єр Карло Падоан. Фото: flickr

П'єр Карло Падоан. Фото: flickr

Косцінський є найменш вірогідним кандидатом через напружені відносини Варшави з країнами Західної Європи, а також через те, що Польща продовжує отримувати кредити від ЄБРР.

Тадеуш Косцінський. Фото: flickr

Тадеуш Косцінський. Фото: flickr

Контекст. Сума Чакрабарті обіймає посаду голови ЄБРР з липня 2012 року. Європейський банк реконструкції та розвитку — міжнародний фінансовий інвестор в Україні. З 1993 року по вересень 2019-го ЄБРР сукупно виділив нашій країні в рамках 433 проєктів муніципальних та у держсекторі економіки близько 13,6 млрд євро.

ЄБРР у 2019 році інвестував €1,1 млрд у 51 проєкт, реалізований у державному та приватному секторах України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини