Facebook Pixel

Чернишов закликав ЄС допомогти захистити газові сховища від російських атак

Чернишов закликав ЄС допомогти захистити газові сховища від російських атак

Чернишов закликав ЄС допомогти захистити газові сховища від російських атак

Глава «Нафтогазу» Олексій Чернишов закликав країни ЄС допомогти захистити українські сховища природного газу від атак росії, щоб вони могли продовжувати сприяти зниженню цін на всьому континенті. Про це пише Financial Times.

Quote«ЄС зацікавлений у захисті сховищ, транспортування та видобутку, враховуючи, що газова інфраструктура України добре інтегрована в енергетичну систему Європи», — сказав Олексій Чернишов.

У «Нафтогазі» заявили, що сховища газу на заході України кілька разів піддавалися нападам за останні місяці, але пошкодження зазнали лише наземні об'єкти, підземні резервуари, які можуть знаходитися на глибині 3 км під поверхнею, не постраждали.

Україна все ще є транзитним маршрутом для російського трубопровідного газу в Європу, а її підземні газові сховища надали європейським трейдерам цінний простір для зберігання надлишків газу напередодні минулої зими, коли об’єкти в ЄС досягли максимальної потужності.

Коментарі очільника «Нафтогазу» з’явилися після того, як президент США Джо Байден підписав закон про нову допомогу Україні на $61 млрд, але європейські союзники Києва все ще торгуються щодо постачання додаткових систем ППО. Водночас російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру посилилися.

Допомога США допоможе обороні України, але захист інфраструктури та активів вимагає дуже великої кількості засобів ППО, сказав Чернишов.

Quote«Ми можемо залишитися в такому становищі, коли нам все одно буде потрібна додаткова протиповітряна оборона навіть після отримання допомоги від США, і країни ЄС, звичайно, повинні відігравати вирішальну роль у цій допомозі», – додав він.

Українські газові сховища відіграли важливу роль в енергетичній безпеці ЄС минулого року, дозволивши європейським країнам утримуватися від вилучення занадто великої кількості власних запасів. Країна стала альтернативою сховищам, незважаючи на ризики вторгнення росії, частково через такі стимули, як низькі тарифи на зберігання та звільнення від митних зборів, що дозволяє легко реімпортувати газ до ЄС.

Чернишов зазначив, що в цьому році ще є зацікавленість європейських країн у використанні сховищ. Компанія прагне збільшити запаси європейського природного газу в Україні з 2,5 млрд м3 минулого року до 4 млрд цієї зими.

Більшість аналітиків і трейдерів вважають, що рекордні обсяги газу, що зберігається в ЄС, дозволять йому уникнути дефіциту майбутньої зими, але деякі кажуть, що все ще існують ризики, пов’язані з втратою російського газу, який транспортується через Україну.

Подякувати 🎉