Facebook Pixel

Іноземні компанії наростили зберігання газу в українських ПСГ більш ніж в чотири рази — Макогон

Компанії-нерезиденти наростили зберігання природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) більш ніж в чотири рази — до понад 10 млрд кубометрів.

«Хороший темп розвитку обсягів зберігання газу нерезидентами в українських ПСГ: в 2019 — 2,32 млрд кубометрів, в цьому році — понад 10 млрд кубометрів», — зазначив у себе в facebook Сергій Макогон, CEO «Оператора ГТС України».

Іноземці зберігають газ в режимі «митний склад». Це понад 2,5 млрд грн з ПДВ додаткового доходу для «Укртрансгазу», які частково перерозподіляються до Держбюджету у вигляді податків.

Раніше повідомлялося, що Україна скоротила транзит газу в два рази.

Запаси природного газу в ПСГ України майже досягли фізичних меж і складають 28,2 млрд кубометрів за станом на 16 жовтня. Максимальна кількість газу, яке можна зберігати в вітчизняних ПСГ, становить 30-31 млрд кубометрів.

Подякувати 🎉