Голова Держгеонадр назвав причину зриву аукціону щодо 8 нафтогазових ділянок

Роман Опімах. Facebook/Roman Opimakh

Роман Опімах. Facebook/Roman Opimakh

Державна служба геології та надр втретє виставила на аукціон вісім нафтогазових ділянок, проте 6 липня аукціони не відбулися через відсутність заявок.

У коментарі The Page голова Держгеонадр Роман Опімах розповів, що причиною зриву торгів стало те, що вартість цих нафтогазових ділянок не відповідає ринковій.

Йдеться про ділянки:

  • Південно-Монастирецьке нафтове родовище (Львівська область);
  • Печенізько-Кочетківська площа (Харківська область);
  • Княжинська площа (Харківська область);
  • Приазовське газове родовище (Запорізька область);
  • Любіжнянсько-Меришорська площа (Івано-Франківська область);
  • Південно-Сливкінська площа (Івано-Франківська область);
  • Східно-Космацька площа (Івано-Франківська область);
  • Лючківсько-Березівська площа (Івано-Франківська область).

Згідно з чинним законодавством, через 30 днів відбудеться повторний аукціон, однак вартість активів буде зменшено вдвічі.

Telegram Logo

«Усі ці ділянки були номіновані самими гравцями ринку, тобто спочатку до них був інтерес. Однак сьогодні вони вважають, що ціна не є ринковою. Тобто ціна не відповідає якості», — пояснив The Page голова Держгеонадр.

З моменту винесення на аукціон до проведення торгів проходить 90 днів. За цей час змінилися ринкові умови, впали ціни, і люди переглянули своє бачення.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Я не кажу, що це критично. Я кажу, що нічого страшного в цьому немає. На цьому етапі це не актив, а пасив для держави. Так, вони розробляються, у перспективі там є нафта і газ, однак ці запаси не підтверджено. Тобто туди потрібно вкласти багато грошей і зусиль», — підкреслив голова Держслужби.

У Telegram-каналі «Бурилка», який розповідає про новини енергетики, такий перебіг подій назвали «повним фіаско Держгеонадр».

Контекст. Уперше аукціон з продажу цих активів було заплановано на початок 2019 року. Надалі так і не вдалося продати жодну з цих ділянок.

Торги, які було заплановано на 6 липня, Держгеонадра анонсували 8 квітня. З того часу не було подано жодної заявки. Загальна сума лотів, які виставлено на аукціон, становить 330,9 млн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини