Глава правління «Укрнафти» став працювати за контрактом

Олег Гез. Фото: «Укрнафта»

Олег Гез. Фото: «Укрнафта»

Наглядова рада «Укрнафти» і глава правління компанії Олег Гез 31 липня уклалі контракт. Днем раніше були припинені повноваження Геза як члена правління, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Акціонери «Укрнафти» з 30 квітня припинили повноваження голови правління Марка Роллінса і обрали в.о. Олега Геза, який з жовтня 2017 року обіймав посаду виконавчого віцепрезидента компанії з питань збуту і заступника голови правління.

Наглядова рада має право призначати главу «Укрнафти». В рамках конкурсу з його відбору компанія-рекрутер Boyden подала «довгий» список з 179 кандидатів, з якого потім склали «пріоритетний» список з 26 кандидатів. Потім він був звужений до «короткого» списку.

Telegram Logo

Процес відбору супроводжувався жорсткою підкилимної боротьбою, в результаті наглядова рада 20 травня скасував конкурс і призначила головою правління Геза.

Контекст. «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. «Нафтогазу України» належить 50% + 1 її акція, а групі компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським, — близько 42%.

На практиці держава вже багато років як основний акціонер не може повноцінно керувати компанією і отримувати від неї в повному обсязі дивіденди. Система корпоративного управління компанією є заплутаною і дозволяє міноритаріям реально керувати компанією.

Кращим рішенням давньої проблеми корпоративного управління «Укрнафтою» є викуп її одним з акціонерів або спільний продаж третій особі, вважає ексміністр економіки і гендиректор «Укроборонпрому» Айварас Абромавічус. Про це він сказав на «круглому столі» Київської школи економіки.

Водночас глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв назвав можливим вирішенням проблеми «Укрнафти» її поділ на приватну і державну частку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини