«Нафтогаз» пояснив, чому Олега Геза поставили керувати «Укрнафтою» без конкурсу

Первинний відбір кандидатів здійснювало міжнародне рекрутингове агентство. Фото: «Укрнафта»

Первинний відбір кандидатів здійснювало міжнародне рекрутингове агентство. Фото: «Укрнафта»

Правління «Нафтогазу України» вважає, що процес відбору кандидатів на посаду голови правління «Укрнафти» не відповідав високим стандартам корпоративного управління. Про це йдеться у повідомленні пресслужби.

Первинний відбір кандидатів здійснювала міжнародна рекрутингова агенція, яка склала long- і shortlist кандидатів. Однак комітет з питань призначень наглядової ради на свій розсуд визначив перелік кандидатів-фаворитів, включивши до нього осіб, які не проходили оцінювання і не були рекомендовані рекрутерами. Крім того, до переліку було включено «кандидата», начебто рекомендованого «Нафтогазом», але самому «Нафтогазу» про таку рекомендацію нічого не було відомо.

Зрештою правління, більшість якого складають незалежні директори, ухвалило рішення припинити конкурс і призначити головою правління Олега Геза, який до цього часу виконував обов'язки голови правління «Укрнафти».

Telegram Logo

«За обставин, що склалися, це було правильне рішення. Маючи сумніви щодо належної організації конкурсу і, як наслідок, його ефективності, не було сенсу його продовжувати. Продовження призвело б лише до ескалації потенційного конфлікту всередині компанії, що точно не відповідало її інтересам, коли моє завдання як члена наглядової ради – зробити все можливе для підтримки ефективної операційної діяльності компанії. Питання, яке було винесене на голосування наглядової ради комітетом з призначень, було сформульоване так: «Припинити проведення конкурсу у зв'язку зі зміною поточної економічної ситуації і у зв'язку з припиненням проведення конкурсу обрати на посаду голови правління Геза Олега Валентиновича».

Таке рішення спрямоване на підтримання операційної діяльності, і, оскільки Олег Гез на дату засідання був виконувачем обов'язків голови правління, воно, по суті, зберегло статус-кво», – пояснив директор з юридичних питань «Нафтогазу» Ярослав Теклюк.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. 2019 року найбільша нафто- і газовидобувна компанія України «Укрнафта» заплатила податки на суму 12,5 млрд грн, 60 млн грн з яких витратили на погашення простроченого податкового боргу.

У рамках погашення дебіторської заборгованості низки компаній, пов'язаних з групою «Приват», «Укрнафта» з грудня минулого року по квітень отримала близько 774 млн грн за поставлену ще 2015 року нафту. Реструктуризація дебіторської заборгованості відбувається за мировими угодами «Укрнафти» і компаній «Техтрейд-Груп», «Гарант-УТН», «Галнафта», «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд» і «Котлас».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини