США й інші західні держави можуть відреагувати на дії КНР щодо жорсткої заборони криптовалют і блокчейну: або уподібнитися Пекіну, або протистояти йому, дотримуючись цінностей відкритого інтернету.
Про це заявив глава компанії Circle Джеремі Аллейр, закликавши вибрати другий варіант. З ним погодився сенатор від Республіканської партії США Пет Тумі, повідомляє forklog.
«На заході порядок, що ґрунтується на правилах, відкритому й вільному ринку, а також демократичних принципах, забезпечив надійний фундамент для економічних і управлінських систем. Є надія, що їх може бути розширено завдяки ухваленню відкритих, публічних блокчейнів і цифрових активів», — написав він.
Аллейр зазначив, що Китай виступає проти цінностей західного світу, відображенням якого є інтернет, тому влада КНР «завжди намагалися його контролювати». Ті самі цінності покладено в основу криптовалют і блокчейну, наголосив він.
«Криптовалюта та блокчейн являють собою справжню загрозу для систем, побудованих на тотальному контролі, централізації влади, ліквідації приватності тощо. На чиєму боці ми хочемо бути?» — додав глава Circle.
Цю думку підтримав сенатор від Республіканської партії США Пет Тумі. Він заявив, що Пекін є настільки ворожим до економічної свободи, що обмежує доступ громадян до «найзахопливішої інновації в галузі фінансів за останні десятиліття».
«Авторитарне придушення Китаєм криптовалют, включно з біткоїном, — велика можливість для США. Це також нагадування про нашу величезну структурну перевагу над Китаєм», — написав Тумі.