Facebook Pixel

Герус пропонує посилити роль держави у регулюванні ринку газу

Голова комітету Верховної Ради з енергетики Андрій Герус зареєстрував законопроект №6426-1, яким пропонується закріпити повноваження Кризового комітету при Міненерго.

Цей комітет матиме такі повноваження:

  • запроваджувати цінові обмеження на ринку газу;
  • забороняти оператору газових сховищ підтверджувати номінації на закачування газу крім обсягів у режимі «митний склад»;
  • зобов'язувати підприємства продавати газ на біржі;
  • встановлювати граничний рівень ціни купівлі/продажу газу для певних категорій суб'єктів ринку.

«Відповідно, механізм реагування на кризові ситуації на ринку газу не порушує зобов'язання, які Україна взяла на себе як країна, яка ратифікувала Протокол про приєднання до Договору про заснування Енергетичної Спільноти та Угоду про асоціацію з Європейським Союзом», — йдеться у поясненні комітету ПЕК до документа.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Очікується, що закон може бути прийнятий і набуде чинності 1 травня 2022 року.

Раніше уряд України постановою №1433 зобов'язав приватних газодобувників продавати 20% газу, що видобувається на Українській енергетичній біржі (УЕБ) до 30 квітня 2022 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Для цього 20% обсягу видобутого приватниками природного газу внесено до переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках.

Постановою №1435 Кабмін вніс зміну до «карантинної» постанови №1236 від 9 грудня 2020 року. Їм було встановлено граничну надбавку до ціни природного газу власного видобутку (без урахування рентних платежів) на рівні не вище 24% до 30 квітня 2022 року для виробників соціальних продуктів.

До переліку продуктів внесено пшеничне борошно вищого ґатунку, пастеризоване молоко жирністю 2,5%, хліб житньо-пшеничний, курячі яйця, олію та батони.

Торговельна надбавка на постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб вищезгаданих суб'єктів господарювання встановлена на рівні не вище 1%.

Коментарі

Всі новини