«Газпром» замовив додаткові потужності ГТС України за окрему плату

У жовтні «Газпром» замовив додаткові потужності для транзиту газу українською ГТС за додаткову плату.

«Послуги з організації транзиту будуть оплачені «Газпромом» додатково до основного транзитного договору», — повідомляє пресслужба «Нафтогазу».

Водночас підкреслюється, що законтрактовані потужності «Газпром» оплатить у повному обсязі, що принесе додатковий дохід «Нафтогазу» і «Оператору ГТС України». Кожна додаткова потужність, що замовлена «Газпромом», — це додаткові гроші для України та її громадян.

Telegram Logo

Контекст. «Нафтогаз» і «Газпром» уклали нову транзитну угоду наприкінці 2019 року. Цей договір забезпечив додаткові $7,2 млрд гарантованого доходу для держави впродовж п'яти років.

Згідно з договором, ГТС України законтрактовано на п'ять років для транспортування газу до ЄС на умовах «качай або плати». Обсяги транспортування на 2020 рік — 65 млрд кубометрів, у наступні чотири роки — по 40 млрд кубометрів щорічно.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Це мінімальні транзитні потужності, за які «Газпром» гарантовано заплатить. Але за необхідності більші потужності можна забронювати додатково. Й оплата також буде додатковою.

Потужності для транзиту бронює саме «Нафтогаз», бо «Газпром» відмовився підписувати контракт із незалежним «Оператором ГТС», мотивуючи це неготовністю до ризиків українського правового поля.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини