Facebook Pixel

Газ у Європі дешевшає — «санкції не працюють»

Природний газ в ЄС продовжує дешевшати. На нижньому піку торгів 26 травня на біржі TTF в Нідерландах пропозиція впала нижче 23,8 євро за мегават-годину. Це майже 250 євро, або $266 за 1000 куб. м природного газу.

Quote«Весь тиждень блакитне паливо пропонувалось дешевше $300 за 1000 куб. м з низхідною тенденцією. І це ще не межа», – коментує Данило Гетманцев, голова парламентського комітету з фінансів.

Деякі європейські короткострокові ціни на природний газ можуть цього літа навіть впасти нижче нуля, якщо слабкий попит не наздожене надлишок пропозиції, прогнозують аналітики Bloomberg.

Тоді виробникам фактично доведеться доплачувати покупцям за отримання газу. Ціни на паливо впали до докризового рівня, тому така ситуація стає все більш можливою, коментували трейдери на щорічному енергетичному ярмарку E-World в Ессені, Німеччина.

Це вже трапилось одного разу в жовтні 200-го, коли у Великій Британії після відкриття нового трубопроводу котировки на природний газ дійсно впали нижче нуля.

Наразі ціни стримко падають через швидке заповнення запасів, низьке споживання та зростання виробництва енергії вітру та сонця. В країнах, де газосховища мають невеликий обсяг, наприклад, Британії, більше шансів побачити нульові ціни.

У MET International (Швейцарія) припустили, що у ближній перспективі газ може коштувати нижче 10 євро за мегават-годину (близько $113 за 1000 куб. м), через, як висловився її аналітик, «пляшкову шийку» – нестачу місць для зберігання блакитного палива.

Газ у Європі дешевшає, ціни можуть впасти до від'ємних значень — прогноз Bloomberg

Газ у Європі дешевшає, ціни можуть впасти до від'ємних значень — прогноз Bloomberg

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉