Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціни на газ у Європі впали до рівня вересня 2021 року: у чому причина

Ціни на газ 2023. Фото: Pixabay

Ціни на газ 2023. Фото: Pixabay

Ціни на природний газ у Європі впали до найнижчого рівня з вересня 2021 року, пише Bloomberg.

16 січня 2023 року базові ф'ючерси впали на 9%, довівши падіння цього року до 22%. Китайські імпортери намагаються перенаправити лютневі та березневі постачання у Європу на тлі низьких цін усередині країни та високих власних запасів.

У Bloomberg додають, що газові ринки цього року заспокоюються після бурхливого 2022 року, коли ціни на енергоносії підскочили до рекордних значень і завдали удару по економіці всіх країн. У Європі з'явився оптимізм, що найгірше може бути вже позаду, оскільки інфляція починає слабшати, а страхи перед рецесією відступають.

Основний внесок зробила тривала м'яка погода. І хоча цього тижня очікується похолодання, воно, найімовірніше, буде короткочасним і недостатньо сильним, щоб підірвати запаси газу, які за останній місяць майже не змінилися, оскільки попит залишається під контролем, а імпорт ЗПГ – на високому рівні.

Quote«Панічна ситуація минулого року змінилася впевненістю в тому, що Європа переживе цю зиму без проблем із постачанням», — повідомляють у компанії Energi Danmark.
Як Європа справляється з енергетичною війною Путіна. Фото: Bloomberg

Як Європа справляється з енергетичною війною Путіна. Фото: Bloomberg

Проте дехто попереджає, що криза, спровокована скороченням постачань росією після вторгнення в Україну, є далекою від завершення. Європі «пощастило» з погодою, а постачання, як і раніше, залежать від геополітичних подій, сказав голова ради директорів Iberdrola SA Ігнасіо Санчес Галан. Ціни на газ, можливо, і знизилися, але ще майже вдвічі перевищують середній п'ятирічний рівень для цієї пори року.

Контекст. Наприкінці грудня 2022 року Рада ЄС офіційно затвердила тимчасовий механізм обмеження надмірно високих цін на газ. Згідно з ним, ціна на газ становить 180 євро за МВт-год.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини