Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціна на газ у ЄС далі падає через теплу зиму — Bloomberg

Ціна на газ у ЄС продовжує падати через теплу зиму. Фото: Hippopx

Ціна на газ у ЄС продовжує падати через теплу зиму. Фото: Hippopx

Ціна на природний газ у Європі знизилася до мінімуму вперше з лютого 2022 року й падає далі. Причини цього явища пояснили експерти Bloomberg.

За словами оглядачки Bloomberg Ванесси Дезем, протягом останніх трьох тижнів еталонні ф'ючерси на газ впали на 7,8%. Найнижчу ціну зафіксували в середу, 4 січня. Лютневі ф’ючерси в Амстердамі знизилися на 2,5% — до 70,50 євро за мегават-годину. 3 січня ціна також впала на 6,1%.

Як зазначає автор публікації, ціни й далі падають, оскільки тепла погода стримує попит і послаблює тиск на політиків і керівників центральних банків.

М’яка зима охопила весь регіон. Наприклад, у Берліні зафіксували найтепліший початок року за історію спостережень. І хоча подекуди очікують похолодання, загалом у центральній і південній Європі пануватиме аномально тепла погода.

Потепління зменшило потребу в опаленні та зняло занепокоєння щодо надто швидкого виснаження запасів газу. Ціни впали майже вдвічі від середнього за 2022 рік. Це заспокоїло політиків, які боролися з різким зростанням споживацьких рахунків протягом останнього року, а також принесло полегшення для центральних банків, змушених підвищувати відсоткові ставки, щоб приборкати інфляцію.

Допоки прогнози не вказують на зимову погоду, ймовірне подальше зниження ціни, заявили аналітики Energi Danmark, однієї з провідних груп торгівлі енергією в Північному регіоні.

Попит на газ також зменшився через потужне виробництво енергії вітру останніми днями. Німецька вітрова потужність є близькою до рекорду, тоді як Велика Британія досягла безпрецедентного рівня виробництва наприкінці минулого року. Ціни також стримують постачання зрідженого природного газу до нового морського термінала у Вільгельмсхафені (Німеччини), перше з яких відбулося наприкінці минулого року.

Попри це уряди країн ЄС і далі закликають людей заощаджувати енергію. Попри м’яку погоду велика частина зими ще попереду, а ціни на газ залишаються значно вищими за п’ятирічний середній показник.

Нагадаємо: востаннє ціна на газ у Європі знижувалася восени минулого року. 24 жовтня ціна листопадового ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures опустилася до 99,8 євро за 1 МВт-год, або приблизно $1 тис. за тисячу кубометрів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини