ФРС відмовилася від політики жорсткого таргетування інфляції

Federal Reserve. Фото: wikimedia

Federal Reserve. Фото: wikimedia

Комітет з відкритих ринків (FOMC) Федеральної Резервної Системи одноголосно схвалив пом'якшення політики таргетування інфляції, фактично відмовившись від 30-річної практики попереднього підвищення процентних ставок для її стримування.

Голова ради керуючих ФРС Джером Пауелл говорить, що центральний банк змінив своє ставлення до компромісу між більш низьким безробіттям і більш високою інфляцією, відкриваючи більш тривалу еру низьких ставок. Попередній документ з таргетування інфляції було прийнято у 2012 році.

Серед найбільш значних змін у рамковому документі FOMC значаться три ключові пункти.

Telegram Logo

1. Максимальна зайнятість є широкою та всеосяжною метою, і таке рішення буде засновано на «оцінках нестачі зайнятості, як порівняти з максимальним рівнем». У попередньому документі йдеться про «відхилення від максимального рівня».

2. Довгострокова мета щодо інфляції повинна скласти в середньому 2%. Після періодів, коли інфляція постійно опускалася нижче за 2%, відповідна грошово-кредитна політика, ймовірно, буде націлена на досягнення помірної інфляції понад 2% упродовж деякого часу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

3. Проблема грошово-кредитної політики через постійно низькі процентні ставки. У США і в усьому світі процентні ставки грошово-кредитної політики, найімовірніше, будуть обмежені їхньою ефективною нижньою межею, ніж раніше.

На практиці це означає, що ФРС буде менш схильна підвищувати процентні ставки під час падіння рівня безробіття, допоки не зростатиме інфляція. Посадові особи центрального банку традиційно вважали, що низький рівень безробіття веде до небезпечно вищого рівня інфляції, і зробили попереджувальні заходи, щоб запобігти цьому.

За словами Пауелла, упродовж минулих років фундаментальні зміни в економіці змістили фокус ФРС на інфляцію, яка стала занадто низькою.

«Це може призвести до небажаного падіння довгострокових інфляційних очікувань, що може ще більше знизити фактичну інфляцію, що призведе до несприятливого циклу все більш низької інфляції та інфляційних очікувань», — зазначив голова ФРС.

ФРС щосили намагалася досягти своєї мети щодо інфляції в розмірі 2%. Але директивним органам залишається все менше можливостей для зниження ставок у періоди економічного стресу. Чиновники сподіваються, що новий підхід змінить ситуацію, підвищивши очікування та дозволивши інфляції зростати.

Нагадаємо, що ключові ставки Федрезерву зараз перебувають на історичному мінімумі в діапазоні від 0 до 0,25%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини