Facebook Pixel

ШІ-стартап веде переговори про залучення 500 млн євро при оцінці в 5 млрд євро

ШІ-стартап веде переговори про залучення 500 млн євро при оцінці в 5 млрд євро

ШІ-стартап веде переговори про залучення 500 млн євро при оцінці в 5 млрд євро

Французький стартап зі штучного інтелекту Mistral веде переговори про залучення 500 млн євро в рамках угоди, яка підніме його вартість до принаймні 5 млрд євро. Про це пише Financial Times.

Три засновники Mistral на чолі з виконавчим директором Артуром Меншем розглядають свої варіанти лише через чотири місяці після залучення близько 400 млн євро в раунді, який оцінив стартап у 2 млрд євро.

За словами джерел, близьких до переговорів, венчурний капітал і суверенні фонди є одними з тих, хто хоче підтримати компанію, що базується в Парижі, і вважається найкращим варіантом Європи протистояти групам Силіконової долини OpenAI і Anthropic.

Швидке зростання популярності компанії вражає навіть за шаленими стандартами буму штучного інтелекту, який розгорнувся протягом останніх 18 місяців.

Компанія Mistral, заснована в травні 2023 року трьома колишніми дослідниками штучного інтелекту Meta та Google, випустила кілька версій своєї моделі штучного інтелекту, представила чат-бота під назвою Le Chat, схожий на ChatGPT від OpenAI і за останні кілька місяців почала приносити прибуток.

Протягом двох раундів фінансування компанія залучила підтримку від відомих фондів венчурного капіталу, включаючи Lightspeed Venture Partners, Andreessen Horowitz і General Catalyst, а також Nvidia, Salesforce і колишнього керівника Google Еріка Шмідта.

Quote«У Артура Менша просять автографи на вулиці. Він втілює всі надії, які люди так довго покладали на Європу», — сказав один з інвесторів компанії.

Ажіотаж навколо Mistral пришвидшив збір коштів, однак у компанії є достатньо грошей, щоб продовжити створення своєї останньої моделі ШІ.

Як і його конкуренти, Mistral розвиває генеративний штучний інтелект, будуючи так звані великі мовні моделі (LLM), які здатні створювати людські текстові та кодові відповіді на мовні підказки за лічені секунди.

Розробка «передових моделей» — LLM, які розвивають можливості найкращих сучасних інструментів штучного інтелекту, — вимагає величезних обсягів обчислювальних потужностей та є надзвичайно капіталомісткою. За словами обізнаних людей, новий капітал, зібраний Mistral, буде витрачений на забезпечення чіпів, необхідних для навчання та запуску своїх моделей.

На відміну від OpenAI, що підтримується Microsoft, або Google, Mistral використовує підхід «з відкритим вихідним кодом», тобто код, що лежить в основі його моделі, є загальнодоступним і дозволяє розробникам вільно добудовувати його.

Щоб стимулювати впровадження своєї технології, компанія підписала партнерські відносини з такими компаніями, як Microsoft, Databricks, Snowflake і Amazon AWS, і деякі з них також взяли невеликі частки в стартапі.

Питання, чи зможе Mistral не відставати від багатих технологічних гігантів і придбати достатню кількість мікросхем ШІ, залишається відкритим. Але поки що він створив і навчив свої моделі з нижчими витратами та масштабами, ніж конкуренти, такі як OpenAI, Anthropic і Google. За словами Менша, Mistral випустив свою першу модель штучного інтелекту з командою лише з 10 людей і навчив її менше ніж за $500 тис.

Поява Mistral як суперника в галузі штучного інтелекту, що швидко розвивається, зробила його символом зусиль французького уряду у гарантуванні того, що країни та ЄС знову не відстануть від конкурентів США та Китаю.

Президент Еммануель Макрон виступає за те, щоб ЄС застосував легкий підхід до регулювання штучного інтелекту, щоб не задушити інновації. Він наполягав на внесенні змін до Закону про штучний інтелект, який був завершений законодавцями в Брюсселі у березні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉