Французький уряд негайно відкликав свого посла в США Філіпа Етьєна для консультацій у відповідь на створення нового альянсу між США, Австралією і Великобританією в сфері безпеки і оборони в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Крім цього Франція відмовилася від урочистого заходу в США з нагоди 240-річчя Чесапікської битви, передає CNN.
Як пояснив глава Міністерства закордонних справ країни Жан-Ів Ле Дріан, Франція відкличе в Париж для консультацій послів із США та Австралії.
Причиною різких дипломатичних кроків послужила скасування угоди між Францією і Австралією про будівництво дизельних субмарин, що значно вплине на французький оборонний сектор. Франція може втратити еквівалент $65 млрд на відмові Австралії від постачання звичайних підводних човнів з дизельними двигунами. Франція також може стратегічно програти в Індо-Тихоокеанському регіоні, де у країни є значні інтереси.
Міністр вирішив відкликати послів на прохання президента країни Еммануеля Макрона. «Це незвичайне рішення відображає виняткову серйозність заяв, зроблених 15 вересня Австралією і США», — сказав Ле Дріан.
Раніше Австралія планувала придбати 12 звичайних підводних човнів ударного класу у французькій кораблебудівної компанії Naval Group. Вона виграла тендер в 2016 році, випередивши конкуруючі заявки Німеччини і Японії.
«Відмова від проекту підводних човнів океанського класу, над яким Австралія і Франція працювали з 2016 року, і оголошення про нове партнерство зі Сполученими Штатами, направленому на вивчення можливості майбутньої співпраці по атомним підводним човнам, являють собою неприйнятну поведінку серед союзників і партнерів; їх наслідки впливають на саме поняття наших спілок, наших партнерств і важливість Індо-Тихоокеанського регіону для Європи», — сказав Ле Дріан.
Вважається, що це перший раз, коли французи вдалися до такого кроку в наш час, сказав французький чиновник.

Контекст. Французький уряд заявило, що воно відчуло себе обдуреним, коли Австралія вийшла з багатомільярдної оборонної операції. Замість дизельних субмарин за французьким проектом Австралія схилилася на користь атомних підводних човнів по новому контракту з США і UK.
Англосаксонський альянс прагне забезпечити Австралії атомними підводними човнами як ще один крок у протидії з Китаєм. Нинішня демократична адміністрація в США працює над створенням міжнародної коаліції проти Пекіна. У цьому ключі вже укладено новий тристоронній договір між США, Австралією і UK під назвою AUKUS — акронім утворений за складом учасників Australia, United Kingdom, United States.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також