Facebook Pixel

Франція вперше в історії відкликала послів в США і Австралії

Глава Міністерства закордонних справ країни Жан-Ів Ле Дріан. Фото: diplomatie.gouv.fr

Глава Міністерства закордонних справ країни Жан-Ів Ле Дріан. Фото: diplomatie.gouv.fr

Французький уряд негайно відкликав свого посла в США Філіпа Етьєна для консультацій у відповідь на створення нового альянсу між США, Австралією і Великобританією в сфері безпеки і оборони в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Крім цього Франція відмовилася від урочистого заходу в США з нагоди 240-річчя Чесапікської битви, передає CNN.

Як пояснив глава Міністерства закордонних справ країни Жан-Ів Ле Дріан, Франція відкличе в Париж для консультацій послів із США та Австралії.

Telegram Logo

Причиною різких дипломатичних кроків послужила скасування угоди між Францією і Австралією про будівництво дизельних субмарин, що значно вплине на французький оборонний сектор. Франція може втратити еквівалент $65 млрд на відмові Австралії від постачання звичайних підводних човнів з дизельними двигунами. Франція також може стратегічно програти в Індо-Тихоокеанському регіоні, де у країни є значні інтереси.

Міністр вирішив відкликати послів на прохання президента країни Еммануеля Макрона. «Це незвичайне рішення відображає виняткову серйозність заяв, зроблених 15 вересня Австралією і США», — сказав Ле Дріан.

Раніше Австралія планувала придбати 12 звичайних підводних човнів ударного класу у французькій кораблебудівної компанії Naval Group. Вона виграла тендер в 2016 році, випередивши конкуруючі заявки Німеччини і Японії.

«Відмова від проекту підводних човнів океанського класу, над яким Австралія і Франція працювали з 2016 року, і оголошення про нове партнерство зі Сполученими Штатами, направленому на вивчення можливості майбутньої співпраці по атомним підводним човнам, являють собою неприйнятну поведінку серед союзників і партнерів; їх наслідки впливають на саме поняття наших спілок, наших партнерств і важливість Індо-Тихоокеанського регіону для Європи», — сказав Ле Дріан.

Вважається, що це перший раз, коли французи вдалися до такого кроку в наш час, сказав французький чиновник.

Контекст. Французький уряд заявило, що воно відчуло себе обдуреним, коли Австралія вийшла з багатомільярдної оборонної операції. Замість дизельних субмарин за французьким проектом Австралія схилилася на користь атомних підводних човнів по новому контракту з США і UK.

Англосаксонський альянс прагне забезпечити Австралії атомними підводними човнами як ще один крок у протидії з Китаєм. Нинішня демократична адміністрація в США працює над створенням міжнародної коаліції проти Пекіна. У цьому ключі вже укладено новий тристоронній договір між США, Австралією і UK під назвою AUKUS — акронім утворений за складом учасників Australia, United Kingdom, United States.

Коментарі

Всі новини