Масовані ракетні обстріли, якими росія із жовтня регулярно тероризує енергосистему України, призвели до того, що українці стали більше й частіше донатити на Збройні сили України. Такі дані наводить Опендатабот.
У жовтні 2022 року на рахунки платформи United24 і благодійних фондів «Повернись живим» та Сергія Притули надійшло 1,5 млрд грн пожертв.
Фандрейзингова онлайн-платформа United24: як змінилася сума донатів
Найбільше коштів наші співгромадяни жертвували на United24: за шість місяців – понад 6,8 млрд грн. На армію українці відправили 5,6 млрд грн, що становить 83% загальної суми. Рекордний обсяг коштів надійшов у липні — понад 2,2 млрд грн — ймовірно, це пов’язано з ракетним ударом по торговельному центру «Амстор» у Кременчуці.
Після першого масованого ракетного удару по українській енергетичній інфраструктурі, який відбувся 10 жовтня, загальна сума донатів за тиждень збільшилась на 36%. Обстріл, якого окупанти завдали за тиждень, посприяв нарощуванню підтримки Сил оборони України у 2,8 раза – до 251 млн грн.
У серпні та вересні громадяни скидали в середньому 90 млн грн на тиждень, тобто приблизно 360 млн на місяць.
Фонд «Повернись живим»: коли відбулися сплески в розмірі донатів
Починаючи від 24 лютого на рахунки благодійного фонду «Повернись живим» загалом надійшло майже 5 млрд грн. Як і у випадку з United24, сплеск кількості та обсягів донатів зріс після масованих обстрілів української енергосистеми, тобто із жовтня.
У проміжок із 10 до 16 жовтня народ України переказав на рахунок фонду 108 млн грн, що в понад півтора раза більше, ніж було зафіксовано за тиждень до атаки. Аналогічно склалася ситуація й із листопадовими ракетними обстрілами. У період із 14 до 20 листопада українці задонатили 140 млн грн, що принаймні вдвічі більше, ніж за тиждень до цього.
Фонд Сергія Притули: як вплинули на пожертви бомбардування енергоінфраструктури
Від початку російського повномасштабного вторгнення фонду Притули вдалося зібрати понад 3 млрд грн. Масовані ракетні обстріли посприяли збільшенню суми пожертв утричі.
Контекст. Нагадаємо: дослідження «Молодіжне волонтерство в Україні» показало, що після 24 лютого кожна третя молода людина в Україні почала донатити чи допомагати на інформаційному фронті, а кожна друга — займатися волонтерством. Водночас волонтерство є масовим, вмотивованим й організованим.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також