Фонд національного багатства може почати роботу в 2020 році

Павло Кухта. Фото: «Антикор»

Павло Кухта. Фото: «Антикор»

Заступник міністра економіки Павло Кухта сказав, що в його міністерстві зараз вивчають модель централізованого управління державними активами через Фонд національного багатства (ФНБ), запуск якого може відбутися в 2020 році. Про це він розповів у інтерв'ю «Економічній правді».

«До початку січня ми повинні представити список компаній, в яких держава за законом не може продавати більш ніж 50% + 1 акцію. Ці активи будуть залишатися в основному в державній власності, до них можна буде залучати міноритарних інвесторів. Ці підприємства повинні скласти базу для створення централізованої структури з управління державними активами. Я кажу про створення ФНБ», — сказав Кухта.

Модель такого холдингу ще розробляється і буде представлена пізніше. Але суть в тому, що не міністерства, а ФНБ як комерційна структура, буде управляти державним корпоративним сектором.

Telegram Logo

Кухта вважає, що наявний світовий досвід підтверджує: процес управління стає деполітизованим і більш ефективним з фінансової точки зору.

ФНБ також буде мати незалежне корпоративне управління, щоб виключити його можливу політизацію. Деполітизація повинна забезпечуватися форматом нагляду над фондом, правилами призначення, звільнення та підзвітності керівництва.

Для реалізації цього рішення необхідні законодавчі рішення. Відповідний законопроєкт уряд внесе до парламенту.

Контекст

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.