Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Fitch підтвердило рейтинг України на рівні «B» та погіршило прогноз

Фото: flickr

Фото: flickr

На фоні пандемії коронавірусу COVID-19 та його впливу на економіку міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло рейтинг дефолту емітента України та підтвердило його на рівні «B». Однак прогноз кредитного рейтингу України погіршився з «позитивного» до «стабільного».

Макроекономічні та фіскальні ризики, які пов'язані з глобальною рецесією, частково повернуть назад покращення у сфері зниження боргів та перспектив зростання економіки, яких досягнула Україна після кризи 2014-2015 років, йдеться у повідомлені агентства.

Українська економіка цього року впаде на 6,5% на фоні падіння світового ВВП та слабкої валюти, що заважатиме інвестиціям та споживанню. Також споживанню цього року заважатиме скорочення грошових переказів від домашніх господарств. У 2019 році їхня частка склала 7,8% ВВП.

Однак низька залежність України від туризму пом'якшить удар від глобальної кризи. Також ситуацію дещо врегулює розширення експортного асортименту та зниження цін на нафту, яку Україна імпортує.

Аналітики агентства очікують, що економіка відновиться до 3,5% наступного року. Однак невизначеність щодо тривалості пандемії заважає зробити однозначний прогноз.

Інфляція відповідатиме цільовим показникам Нацбанку — у 2020 році на рівні 5,3%, а у 2021-му — 5,9%. Водночас дефіцит держбюджету зросте до 7,1% ВВП (у 2019-му – 2% ВВП). Наступного року дефіцит скоротиться до 3,4%, зазначили в агентстві.

Держборг зросте до 57,1% ВВП, з урахуванням гарантій — 64% ВВП, а наступного року він буде на рівні 57,4% ВВП. Міжнародні резерви знизяться цьогоріч до $22,9 млрд (минулоріч – $25,3 млрд).

Завдяки стійкості експорту продовольчих товарів, які займають 40% усього експорту, та зниженню ціни на енергоносії дефіцит рахунку поточних операцій залишиться на рівні 2,2% ВВП.

Цього року, за прогнозами Fitch, погашення зовнішнього боргу складе $5,5 млрд, у 2021-му знизиться до $4,8 млрд.

Контекст. На початку березня агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента України в іноземній і національній валюті на рівні «B». Прогноз позитивний.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини