Facebook Pixel

Ferrexpo виплатить по $3,3 цента дивидендів на акцію у лютому 2024

Ferrexpo заявляє, що виплатить проміжні дивіденди у розмірі $3,3 цента. Це пов’язано з тим, що група показала хороші результати у другій половині 2023 року.

Про це пише пресслужба Ferrexpo.

Група також схвалила підвищення заробітної плати та премії для своїх працівників в Україні, а також продовження витрат у рамках свого гуманітарного фонду.

Коментуючи це оголошення, Лусіо Дженовезе, виконавчий голова сказав:

Quote«У 2023 році ми перевершили наші очікування завдяки покращенню попиту, оптимізації виробництва та вищим цінам на залізну руду. Після сплати податків, капіталу на технічне обслуговування та розширення наш фінансовий стан наприкінці року є сильнішим, ніж на початку року. Новий рік також почався добре для залізорудної промисловості з ознаками збільшення попиту на окатиші, що дає впевненість відновити роботу другої лінії окатишів для задоволення експортного попиту. Група продовжує підтримувати всі зацікавлені сторони в Україні, Полтавській області та місцевих громадах, де вона працює. Ми раді повідомити, що ми надаємо бонуси та підвищення заробітної плати для наших українських працівників і продовжимо витрачати кошти в рамках гуманітарного фонду Компанії на 2024 рік».

Проміжні дивіденди, про які було оголошено сьогодні, будуть виплачені 23 лютого 2024 року акціонерам, зареєстрованим у реєстрі, після закінчення робочого дня 26 січня 2024 року. Вони будуть виплачені у фунтах стерлінгів Великої Британії з можливістю отримання в доларах США.

Полтавський ГЗК Ferrexpo: які справи зараз розслідують правоохоронці проти підприємства

БЕБ звинувачує керівництво ГЗК у несплаті податків. За даними правоохоронців, у період з 2018 по 2021 рік голова правління підприємства Віктор Лотоус вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства та занизив сплату коштів до бюджету за користування надрами родовища залізних руд на 2,2 млрд грн.

За даними Офісу генпрокурора, Віктора Лотоуса підозрюють у незаконному видобутку корисних копалин на території Полтавського ГЗК, (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

Під керівництвом Лотоуса, маючи ліцензією на видобування лише залізної руди, ГЗК незаконно обробляв та реалізовував інші породи корисних копалин. Ці породи мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Натомість їх обробляли та отримували щебінь трьох різних фракцій, який продавали суб’єктам підприємницької діяльності.

Таким чином, з 2015 по 2021 рік було незаконно видобуто понад 20 млн куб. м корисних копалин – це приблизно тисячі вагонів. Сума завданих збитків становить понад 157 млрд грн.

29 червня 2023 року Служба безпеки спільно з ДБР вручили підозру 6 керівникам Полтавського ГЗК компанії Ferrexpo. Їх підозрюють у привласненні 400 млн грн під час торгівлі щебенем.

За даними СБУ, протягом 2019-2022 років керівництво ГЗК продавало щебінь, не маючи на це відповідного спецдозволу. Так, 1 тонну сировини збували «своїм компаніям» за 30-50 грн. А потім реалізовували породу вже за ринковою ціною, яка була майже в десять разів більша.

На думку правоохоронців, для реалізації оборудки її організатори вносили недостовірні відомості до звітної та фінансово-господарської документації.

Полтавський ГЗК групи Ferrexpo заявив, що продавав не щебінь, а відходи від виробництва залізної руди.

7 липня 2023 року Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи для керівництва Полтавського ГЗК. Їм призначено тримання під вартою або заставу від 2 до 60 млн грн.

До цього 15 травня НАБУ взяло під варту голову Верховного суду України Всеволода Князєва під час отримання ним хабаря у розмірі $2,7 млн. Князєв, ймовірно, отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго. На думку НАБУ, хабар міг бути внесений Жеваго за можливість володіння Полтавським ГЗК.

Пресслужба Ferrexpo всі звинувачення відкидає.

Нагадаємо, що 22 вересня 2023 року Мінюст надіслав документи Ferrexpo про накладання арешту на частки корпоративних прав у розмірі 50,3%, що належать швейцарській компанії Ferrexpo A


Подякувати 🎉