Facebook Pixel

Мінюст заарештував частину «Єристівського» і «Біланівського» ГЗК Ferrexpo Жеваго

Мінюст надіслав документи Ferrexpo про накладання арешту на частки корпоративних прав у розмірі 50,3%, що належать швейцарській компанії Ferrexpo AG у кожному з «Єристівського» ГЗК та «Біланівського» ГЗК .

Про це повідомила пресслужба Ferrexpo.

Арешт забороняє передачу часток у розмірі 50,3%, якими володіє Ferrexpo AG у «ЄГЗК» та «БГЗК», але іншим чином не впливає на право власності Ferrexpo AG на корпоративні права, включаючи її право користуватися правами голосу або отримувати дивіденди.

У Групі заявили, що можуть підтвердити, що не мають наміру та ніколи не мали наміру передавати зазначені вище частки.

Quote«Зрозуміло, що арешт є частиною поточної серії судових процесів проти пана Костянтина Жеваго, які стосуються Банку «Фінанси і Кредит» і не пов’язані з Групою Ferrexpo. Арешт було застосовано як початковий етап процесу примусового стягнення заборгованості пана Жеваго перед Національним банком України за рішенням суду в сумі приблизно 44 мільйони доларів США», – додали в компанії.

У заяві компанії також сказано, що на підставі юридичної консультації з питань законодавства України, отриманої Ferrexpo, застосування арешту щодо часток у розмірі 50,3% у «ЄГЗК» та «БГЗК» є незаконним, оскільки суперечить законодавству України з низки підстав, зокрема через те, що частки у «ЄГЗК» та «БГЗК» відповідно до законодавства України повністю належать Групі Ferrexpo, а не будь-якій іншій особі.

Наразі Група аналізує можливі правові та інші засоби правового захисту, які їй доступні, і висловила намір захищати свої права.

Quote«Якщо процес примусового звернення стягнення, відповідно до якого було накладено Арешт, не буде перервано, це може зрештою призвести до потенційного продажу часток, що становить 50,3% розміру статутного капіталу у кожній з дочірніх компаній, «ЄГЗК» та «БГЗК»», – зазначили в Групі.

Операційна діяльність Ferrexpo залишилася незмінною.

Нагадаємо, що 17 вересня 2015 року Національний банк України відніс ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних, а 18 грудня цього ж року ухвалив рішення про відкликання ліцензії та ліквідацію банку. Цьому передувала видача НБУ кредитів банку на суму 4,2 млрд грн, які, однак, не допомогли врятувати банк. Кредити були видані, зокрема, під заставу майна корпорації «Артеріум».

27 грудня 2022 року Жеваго був заарештований у Куршевелі. 5 січня суд міста Шамбері (провінція Савой, неподалік від Куршевеля) у Франції звільнив його під заставу 1 млн євро.

4 січня 2023 року Фонд гарантування вкладів подав позов проти Жеваго про відшкодування збитків банку та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн.

30 березня 2023 року Апеляційний суд Шамбері після декількох засідань відмовив Україні в екстрадиції Жеваго.

Quote«Держава, яка перебуває в стані війни, у невизначеній ситуації не в змозі мати суд, що гарантує основні свободи», — так французи пояснили своє рішення.

Прокурор Франції планує подати апеляцію на це рішення, а поки що Жеваго перебуває під домашнім арештом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉