Facebook Pixel

«Енергоатом» звинуватив НКРЕКП у обвалі цін на електроенергію

«Енергоатом» висловив незгоду з висновками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), про профіцит електроенергії в енергосистемі через роботу всіх 15 блоків АЕС.

«Нам дуже дивно чути від регулятора (НКРЕКП — The Page) звинувачення замість подяки… розглядаємо це як його спробу уникнути власної відповідальності за події, що сталися на ринку електроенергії останнім часом», — йдеться у повідомленні.

В «Енергоатомі» пояснили, що наміри та планування роботи енергосистеми країни в осінньо-зимовий період спочатку 14, а потім усіма 15 енергоблоками заявлялося десятки разів з вересня 2021 р. Це зроблено для недопущення дефіциту та запобігання віяловим відключенням електроенергії. Також під це завдання сплановано всю ремонтну кампанію блоків АЕС.

«Це дозволило покрити пікові навантаження у зимовий період і зменшити навантаження на теплову генерацію у зв'язку з дефіцитом вугілля: робота всіма блоками атомних електростанцій дозволила витрачати менше вугілля теплової генерації», – кажуть в «Енергоатомі».

До речі, заощаджене вугілля стане в нагоді під час роботи енергосистеми України в ізольованому режимі наприкінці лютого цього року.

Також у компанії змогли підлаштуватися під період потепління. Коли потреба в енергії падає. «Енергоатом» обмежив власну потужність та розвантажив блоки сумарно на 1400 МВт.

Нагадаємо, що останнім часом різко впали ціни на електроенергію на ринку на добу вперед (РСВ). За словами представників теплової генерації цей факт поставив їх в умови роботи нижче за рентабельність.

У четвер, 9 лютого голова НКРЕКП Валерій Тарасюк звинуватив у падінні цін «Енергоатом» та трейдерів Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.

У результаті НКРЕКП запровадив 10 лютого нижній прайс кеп на ринку на добу вперед на рівні 987,5 грн/МВт·год. Також встановлено прайс кеп на внутрішньодобовому ринку на рівні 150% від ціни на РСВ. Обмеження діятимуть до 16 лютого.

На думку «Енергоатому», регулятор це міг зробити значно раніше.

Подякувати 🎉