Facebook Pixel

«Миколаївобленерго» та «Хмельницькобленерго» продають «Енергоатому» свої енергозбути за 175 млн грн

«Миколаївобленерго» та «Хмельницькобленерго» на позачергових зборах акціонерів 29 грудня 2021 року вирішили продати держпідприємству «Енергоатом» частки у своїх електропостачальних компаніях.

Міноритарні акціонери виступили проти такого рішення, повідомляє агенція «Інтерфакс-Україна».

Компанії уклали з «Енергоатомом» відповідні договори купівлі-продажу часток у розмірі 100% у статутних капіталах ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» та ТОВ «Хмельницькенергозбут» 6 грудня та 10 листопада 2021 року відповідно.

Таке рішення компанії ухвалили на виконання ч. 2 ст. 47 закону «Про ринок електричної енергії», повідомили обидва оператори в системі розкриття інформації SMIDA.

Відповідно до закону оператору системи розподілу забороняється мати у власності або в управлінні частки в статутному капіталі компанії з виробництва, або передавання, або постачання електроенергії.

Ринкову вартість частки «Миколаївобленерго» розміром 100% у статутному капіталі «Миколаївської електропостачальної компанії» визначено ТОВ «КМ «Аналітик-Капітал» у 105,166 млн грн. Цю вартість затверджено наглядовою радою «Миколаївобленерго» від 24 березня 2021 року.

Ринкову вартість частки «Хмельницькобленерго» у статутному капіталі «Хмельницькенергозбуту» визначено оцінювачем у 69,787 млн грн та було затверджено рішенням зборів акціонерів товариства від 29 грудня.

У свою чергу, недержавні міноритарні акціонери «Миколаївобленерго» та «Хмельницькобленерго» проголосували на зборах акціонерів 29 грудня проти продажу «Енергоатому» електропостачальних компаній.

Під час зборів акціонерів «Миколаївобленерго» «проти» проголосували 43,742 784 млн акцій, або 28,25% загальної кількості зареєстрованих для участі акцій у розмірі 154,790 790 млн штук.

На зборах акціонерів «Хмельницькобленерго» проти продажу виступили 20,17% голосів акціонерів за 72,18% «за» від загальної кількості зареєстрованих для участі 97,68% акцій товариства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉