Facebook Pixel

Макроекономічний прогноз: на що очікувати у 2025 році

Макроекономічний прогноз: на що очікувати у 2025 році

Макроекономічний прогноз: на що очікувати у 2025 році

2025 рік обіцяє стати роком великих очікувань і надій на стабільне припинення вогню та покращення безпекової ситуації. Про це говорить голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.

Дональд Трамп, новообраний президент США, поки не оприлюднив деталей свого мирного плану, і навряд чи це станеться до інавгурації. Водночас значні людські та економічні втрати роблять переговори про припинення бойових дій неминучими. Однак укладення повноцінної угоди у короткостроковій перспективі малоймовірне. Більшу частину року Україна, найімовірніше, працюватиме в умовах існуючої безпекової ситуації.

Ключові економічні прогнози

Ключові економічні прогнози

Фінансова підтримка від міжнародних партнерів у 2025 році має забезпечити макроекономічну стабільність. Зокрема, допомога здебільшого фінансуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів. Це дозволить уникнути серйозних економічних викликів для бізнесу та населення.

Quote«Економічне зростання ослабне наступного року через певне зниження фіскального дефіциту та сповільнення доходів населення. Інфляція неприємно здивувала останніми місяцями, проте ми вбачаємо хороші передумови для її сповільнення до рівня 7% наприкінці наступного року. Це означає, що НБУ матиме змогу перейти до пом’якшення монетарної політики у 2-му півріччі 2025», — зазначає Віталій Ваврищук.

Дефіцит зовнішньої торгівлі, на думку експерта, залишається високим — близько 18% ВВП, а попит на іноземну валюту в готівковому сегменті досягнув рекордних показників. Однак завдяки зовнішній допомозі НБУ має можливість компенсувати валютний дефіцит на міжбанківському ринку, забезпечуючи його стабільну роботу.

Quote«Зараз ми не бачимо бажання НБУ помітно послаблювати курс гривні найближчим часом. Проте після сповільнення інфляції у 2-му півріччі 2024 НБУ може бути більш відкритим до помірної девальвації гривні. У будь-якому разі, за базовим сценарієм можна гарантовано виключити, що темпи девальвації гривні наступного року перевищать 10%», — вважає експерт.

Фіскальні виклики залишатимуться значними, адже витрати на оборону перевищують половину бюджету. Проте зовнішня фінансова допомога на 2025 рік, яка дозволить покрити дефіцит бюджету на рівні 19%, допоможе впоратися з цими труднощами.

Подякувати 🎉