Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ДТП і травми через електросамокати: суди стають на бік потерпілих

Автор
Проблему з правовим статусом електросамокатів і досі не розв'язано. Фото: Pixabay

Проблему з правовим статусом електросамокатів і досі не розв'язано. Фото: Pixabay

У Запоріжжі суд виніс вердикт у справі про ДТП за участю електросамоката, у якому пристрій учергове визнали транспортним засобом. Шевченківський суд Запоріжжя засудив винуватицю ДТП, яка збила 70-річну запоріжанку, до умовного строку та великого грошового штрафу.

Згідно з матеріалами слідства, у червні 2020 року звинувачена в справі збила 70-річну жінку, поки їхала тротуаром на електросамокаті. Постраждала отримала травми — перелом шийки стегна зі зміщенням, вона потребувала ендопротезування. Поліція і прокуратура оцінили травми як тілесні ушкодження середньої тяжкості. Справу завели за статтею 291 КК України (порушення чинних на транспорті правил безпеки руху, що спричинило тяжкі наслідки).

Під час розгляду справи суд дійшов висновку, що електросамокат є транспортним засобом (пристроєм, призначення якого — перевезення людей і багажу). А згідно з п. 11.13. ПДР, рух транспорту пішохідними доріжками і тротуарами суворо заборонено.

Суд засудив винуватицю ДТП до року позбавлення волі (умовно) з випробувальним строком один рік. Також із неї стягнули 2 тис. грн судових витрат і 125 тис. грн компенсації за матеріальну й моральну шкоду потерпілій.

Контекст. Електросамокати в Києві вже визнавали транспортним засобом. Так, у березні 2021 року Київський апеляційний суд визнав винним самокатника, який протаранив автомобіль. Подібна ситуація сталася й у травні 2021 року, коли під час розгляду справи про ДТП суд вирішив, що винен власник самоката.

Спроби розв'язати проблему зі статусом електросамокатів, гіроскутерів, моноколес, гіробордів тощо робилися ще 2020 року, коли ВР схвалила в першому читанні законопроєкт № 3023 (The Page розбиралося, чому документ вийшов «сирим» і вимагав правок).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини