ДТЕК програв суд із Blackberry за торгову марку D.TEK

Телефон з маркуванням ДТЕК. Фото: ain.ua

Телефон з маркуванням ДТЕК. Фото: ain.ua

Після дворічного розгляду між енергетичним холдингом ДТЕК, Blackberry і українським співвідповідачем ФОП Олександром Антоненко, 6 листопада 2020 року Господарський суд Чернігівської області відхилив позови ДТЕК щодо нібито використання торгової марки D.TEK відповідачами.

Історія про торгову марку D.TEK

Як пише видання ain.ua, йдеться про те, що в лютому 2019 року ДТЕК звернувся в суд із позовом до канадської Blackberry Ltd і українського співвідповідача — ФОП Олександра Антоненка. Компанія пред'явила претензію, що Blackberry порушує право холдингу на бренд D.TEK в назвах смартфонів BlackBerry DTEK50 і BlackBerry DTEK60 і що продає їх в Україні.

У документах йдеться про те, що інтернет-магазин Blackberry.ua, в якому продається модель ВІаскbеггу DТЕК60 належить «Гаджетмаг», керівником якого є людина з ім'ям, яке повністю збігається з ім'ям Олександра Антоненка. Сам він заперечував, що має відношення до цього магазину, зараз же сайт і зовсім недоступний.

Telegram Logo

ДТЕК вимагала від ВІаскbеггу не порушувати права на торгову марку та припинити використовувати її будь-якими способами, зокрема не експортувати, чи не імпортувати, не зберігати, чи не рекламувати і не продавати. Від ФОП же вимагали не тільки припинити використовувати ТМ, а вилучити з обігу і знищити весь товар цієї марки (зокрема, смартфони, чохли, аксесуари до телефонів).

Суд також встановив, що у Blackberry зареєстровано право на ТМ D.ТЕК в ЄС, США і Канаді, але не в Україні.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Що вирішив суд

Суд не підтримав позовні вимоги ДТЕК. У рішенні суду йдеться, що ТМ D.TEK дійсно належить холдингу ДТЕК, але компанія не надала доказів того, що Blackberry експортувала, продавала або рекламувала в Україні названі вище моделі. Сама компанія наполягає на тому, що не продавала їх.

Що стосується позову до Антоненка, то ДТЕК не довів, що він порушував права на торговельну марку. ДТЕК надав суду скріншоти з сайту магазину blackberry.ua і дані контрольної закупівлі. Однак суд не побачив доказів, що цей інтернет-магазин належить Антоненку (крім факту продажу одного телефону), а тому суд не задовольнив і цей позов.

Котекст. Енергетична компанія «ДТЕК Енерго» отримала чистий збиток у розмірі 7,5 млрд грн за підсумками I кварталу 2020.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини