Facebook Pixel

ДТЕК планує будівництво другої черги СНЕ (energy storage) потужністю 50 МВт у 2022 році

Енергохолдинг ДТЕК запланував початок будівництва другої системи накопичення енергії (СНЕ — energy storage) потужністю 50 МВт у 2022 році.

Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук під час Київського міжнародного форуму в четвер, передає агентство «Інтерфакс Україна».

«Натепер розглядаємо ще один проєкт на 50 МВт, який ми будемо будувати, я сподіваюся, в наступному році», — повідомив Сахарук.

Telegram Logo

Він зазначив, що запущена у квітні 2021 року перша СНЕ компанії потужністю 1 МВт уже була випробувана на ринку допоміжних послуг, відпрацювавши на ньому добу.

«Цього тижня ми вперше надали послуги — 24 години наша battery storage відпрацювала на ринку», — повідомив Сахарук.

Як повідомлялося, наприкінці вересня НЕК «Укренерго» сертифікувала СНЕ на Запорізькій ТЕС (ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго») потужністю ±1 МВт для функціонування на ринку допоміжних послуг. Ємність СНЕ — 2,25 МВт•год.

Це перша промислова батарея в Україні. ДТЕК запустив її в експлуатацію на технологіях американської компанії Honeywell.

Energy storage потрібні для стабільної роботи енергосистеми. Вони дають можливість високої маневреності, оскільки можна відкласти споживання та використання електроенергії до тих пір, коли це буде потрібно споживачам. Впровадження energy storage дасть змогу збалансувати енергосистему в міру збільшення частки СЕС і ВЕС в Україні.

ДТЕК — найбільший приватний енергохолдинг в Україні. Його створено у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова.

Підприємства ДТЕК видобувають вугілля та природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсів на українському та закордонних ринках, розподіляють і постачають електроенергію споживачам, надають послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

Коментарі

Всі новини