Facebook Pixel

Бізнес-партнер Пригожина прибирає на стратегічних об'єктах України: ЗМІ

Клінінгові компанії друга Пригожина Едуарда Апсіта, багато років поспіль прибирають українські стратегічні об'єкти.

Про це йдеться у розслідуванні Слідство.Інфо

Як компанія Апсіта працює в Україні

Апсіт володіє умовну групу компаній «Чисто», яка займається прибиранням у росії, білорусі та Україні.

Наприклад, у дні обстрілу росіянами української критичної інфраструктури «Укренерго» проводить тендер на прибирання, зокрема, електричних підстанцій у різних областях України. Перемагає компанія ТОВ «Чистий Світ Технології», яка входить до групи Апсіта.

В Україні компанії групи «Чисто» роками мали доступ до стратегічних об’єктів, як-от «Укрпошта», «Укртранснафта», аеропорт «Бориспіль», «Укрзалізниця» тощо. Зараз, наприклад, вони працюють на підстанціях «Укренерго» та в «ПриватБанку» на прифронтових територіях.

Паралельно компанія групи «Чисто» працювала в окупованому Криму та прибирала казарми Чорноморського флоту Міноборони Росії. У Росії клінінгові компанії, пов’язані з сім’єю Апсіт, прибирали Кремль.

Як Апсіт співпрацює з Пригожиним

Колеги з ОССРП, з якими «Слідство.Інфо» працювало над цим розслідуванням, встановили зв’язок клінінгових компаній з орбіти Апсіта та Пригожина.

Журналісти встановили, що клінінгові компанії, пов’язані з Апсітом, були помічені у співпраці з компаніями Пригожина, роками прибирають у найбільших державних будівлях України.

Крім того, у 2017 році Федеральна антимонопольна служба Росії викрила картельну змову на аукціонах з обслуговування військових містечок. Змовились дві групи компаній: одна — пов’язана з Пригожиним, а інша — з людьми, які пов’язані з компаніями групи Апсіта. Сам бізнесмен заперечує знайомство, бізнес-стосунки та картельну змову з Пригожиним, однак відмовляється розголошувати інші дані щодо свого бізнесу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉