Facebook Pixel

Чому підняли тариф на електроенергію: в «Укренерго» назвали причину

З початком повномасштабного вторгнення росії виручка «Укренерго» та обленерго впала на третину. Це й стало причиною підвищення тарифу на електроенергію.

Про це голова «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив «Радіо Свобода».

Quote«Ми втратили частину генерації, а також частину споживачів. Наприклад, мережеві компанії, як-от «Укренерго» та обленерго, — у них виручка впала автоматично на 30% просто через те, що споживання суттєво скоротилося», — сказав він.

За його словами, генерувальні компанії недоотримують кошти через те, що постраждало багато генерації.

Quote«Частина генерувальних потужностей у нас розташована в тимчасовій окупації. Найяскравіший приклад — Запорізька атомна електростанція. Але не тільки вона. Ще є Каховська гідроелектростанція, ще є теплові електростанції в Донецькій, Запорізькій, Луганській областях. Втрачено багато активів і, звісно, набагато важче стало зводити кінці з кінцями», — розповів Кудрицький.

Водночас він заявив, що дефіцит фінансів в енергетичній системі був давно, але з початком повномасштабного вторгнення він суттєво посилився.

Quote«Упродовж досить тривалого періоду енергетика була недофінансована. Це не почалося вчора чи позавчора. Це така системна проблема, яка тривала роками. Зараз в умовах повномасштабного вторгнення, починаючи з лютого 2022 року, дефіцит фінансового ресурсу в системі посилився», — сказав голова «Укренерго».

Новий тариф

Нагадаємо: уряд підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня до 2,64 грн/кВт-год.

До кінця травня для українців, які використовують до 250 кВт-год на місяць, діє тариф 1,44 грн/кВт-год, а українці, які використовують понад 250 кВт-год, сплачують 1,68 грн/кВт-год.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉