Facebook Pixel

Допомога українцям під час війни: що пропонує Польща для дітей

У Польщі облаштовуватимуть житло для дітей-сиріт з України, а також тих, хто позбавлений батьківського піклування. Влада готується забезпечити їх комфортне проживання протягом тривалого часу.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства соціальної політики.

Житло планують облаштовувати для українських груп до 14 осіб у містах, де є доступ до медицини, шкіл та іншої необхідної інфраструктури. Наразі тривають перемовини щодо такої можливості з такими організаціями, як ЮНІСЕФ.

За словами очільника Національної соціальної сервісної служби Василя Луцика, повернення дітей до України з-за кордону наразі може розглядатися тільки у виключних випадках, тож питання їх розміщення за кордоном є актуальним.

Як оформити допомогу на дітей в Польщі

Як ми розповідали раніше, заявку на оформлення програми «Сім'я 500+» можна подавати онлайн. Для цього потрібно встановити на смартфон додаток польського органу соцстрахування ZUS. У ньому є форма для заповнення та розписані всі необхідні інструкції.

Разом із заявою слід подати документ, який свідчить про легальність перебування у Польщі:

  • карта побиту з відміткою «доступ до ринку праці»;
  • номер PESEL з позначкою UKR;
  • вид на постійне проживання;
  • рішення щодо надання статусу біженця.

Гроші виплачують щомісяця під час перебування української родини у Польщі. Саме тому у разі виїзду з країни потрібно обов'язково повідомити свої плани до ZUS.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉