Facebook Pixel

Діяльність колекторів буде обмежено рамками спеціального закону

Група народних депутатів зареєструвала законопроєкт № 4241 про захист боржників під час врегулювання простроченої заборгованості. Над ним працювали депутати, Національний банк і Уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Проєкт передбачає зміни, які покликані реформувати ринок колекторських компаній. Головні з них чотири:

  1. Створення публічного Реєстру колекторських компаній, який буде вести Національний банк.
  2. Нагляд за колекторами і їхньою поведінкою щодо споживачів. Національний банк контролюватиме дотримання колекторами законодавства, встановлюватиме додаткові вимоги до взаємодії зі споживачами й захищатиме права споживачів, розглядатиме звернення громадян. Також він отримає можливість накладати штрафні санкції або виключати порушника з Реєстру колекторських компаній.
  3. Банки та фінансові компанії ще на етапі підписання договору про споживчий кредит повинні будуть попереджати клієнта про можливості залучення колектора в разі прострочення платежу. Кредитор також буде зобов'язаний публікувати інформацію про колекторську компанію на своєму сайті та в місцях надання послуг.
  4. Колектори повинні будуть дотримуватися вимог етичної поведінки під час взаємодії зі споживачем. Законопроєкт встановлює виключний перелік способів такої взаємодії і встановлює обмеження на її частоту. За порушення цих вимог передбачена відповідальність — від штрафів до виключення з Реєстру колекторських компаній.

Автори законопроєкту підкреслюють, що чинне законодавство не визначає понять «колектор» і «колекторська діяльність» і не регулює повноваження і правила поведінки таких компаній. Через це трапляються численні порушення прав споживачів фінансових послуг.

Додатково. 24 вересня набули чинності зміни до закону про держбюджет-2020 про надання державних гарантій і впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом (№ 873-IX). Зміни внесли задля розширення можливості доступу до кредитних ресурсів для мікро-, малих і середніх підприємств, а також забезпечення українців житлом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉