Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На випадок гіршого сценарію: експерт розповів, чи буде долар по 50 гривень

Директор ЦЕС  заявив, що долар по 50 гривень не буде. Фото: kp.ua

Директор ЦЕС заявив, що долар по 50 гривень не буде. Фото: kp.ua

Встановлення курсу долара на рівні 50 гривень є прогнозом для гіршого сценарію, і на нього не варто орієнтуватися. Таку думку висловив директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Він наголосив, що курсові прогнози необхідні для розуміння можливого розміру надходжень до держбюджету від ПДВ на імпортні товари. Але якщо поглянути на минулі роки, то закладений у прогнозах курс досить часто був завищеним.

Quote«Це не означає, що уряд, Міністерство економіки та НБУ сідають, витягають приховану табличку і говорять: «за нашим таємним планом буде 50». Ні. Це просто оцінка для гіршого сценарію, за яким війна затягується на більшу частину наступного року», — пояснив Вишлінський.

Водночас він додав, що інколи курс гривні є елементом політичного торгу з парламентом, коли там хочуть збільшити видатки бюджету. А для того, щоб це зробити, треба збільшити доходи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Найпростіший спосіб у такому разі — поставити вищий обмінний курс і згодом більші надходження ПДВ на імпорт. Таке часто відбувалося в попередні роки», — зазначив директор ЦЕС.

Контекст. Національний банк оновив і уточнив валютні обмеження, що необхідні для забезпечення макроекономічної стійкості України.

Коментарі

Всі новини