Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ із 6 вересня змінив певні валютні обмеження

Нацбанк змінив валютні обмеження

Нацбанк змінив валютні обмеження

Національний банк оновив і уточнив валютні обмеження, необхідні для забезпечення макроекономічної стійкості України. З 6 вересня набудуть чинності зміни щодо таких напрямків:

Готівковий сегмент валютного ринку

Для збільшення пропозиції в готівковому сегменті валютного ринку обсяг готівкової валюти, який може пропонуватися населенню, включатиме весь обсяг безготівкової валюти, придбаної в громадян із 13 квітня 2022 року, а не половину від нього.

Реструктуризація зовнішньої заборгованості

Наразі НБУ не дозволяє переказувати іноземну валюту за кордон для погашення та обслуговування українськими підприємствами боргових зобов'язань перед нерезидентами. Ця норма є необхідною для збереження міжнародних резервів України. Водночас з огляду на нагальну необхідність врегулювання зовнішньої заборгованості бізнесу Національний банк визначив, що тепер банки мають рекомендувати клієнтам із наявною заборгованістю перед нерезидентами звернутися до кредиторів із пропозицією її реструктурувати на умовах, не гірших за реструктуризацію зовнішньої заборгованості уряду України.

Для створення сприятливих умов задля досягнення домовленостей між українськими позичальниками та зовнішніми кредиторами НБУ дозволив переказувати іноземну валюту для сплати відсоткових платежів за відповідними кредитами за одночасного дотримання таких умов:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • дата сплати відсоткових платежів припадає на період з 24 лютого до 10 серпня 2022 року (включно);
  • у позичальника станом на 24 лютого немає простроченої заборгованості за кредитним договором;
  • загальна сума коштів, яку дозволяється переказати в межах одного кредитного договору протягом календарного місяця, не має перевищувати п'яту частину суми відсотків, що підлягають сплаті в період із 24 лютого до 10 серпня (включно);
  • кошти, що використовуються для купівлі іноземної валюти та переказу валютних цінностей для сплати відповідних відсоткових платежів, не мають залучатися за кредитами від резидентів;
  • позичальник не має заборгованості за податковими платежами;
  • позичальник здійснював господарську діяльність і після 23 лютого 2022 року, зокрема, виплачував зарплату співробітникам та інші обов'язкові платежі.

За оцінками Нацбанку, загальний обсяг заборгованості за відсотковими платежами перед нерезидентами (за не гарантованими державою кредитами) у період із 24 лютого до 10 серпня року не перевищує $550 млн. Новий порядок виплат не створить негайного навантаження на міжнародні резерви. Крім того, для збалансування попиту на валютному ринку, спричиненого сплатою заборгованості за відсотковими платежами, НБУ уточнив вимоги щодо купівлі бізнесом іноземної валюти.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Купівля валюти бізнесом для розрахунків в іноземній валюті

Для здійснення розрахунків в іноземній валюті підприємство має спочатку використовувати наявну в нього валюту й лише потім купувати її на валютному ринку. Станом на 2 вересня обсяг коштів на валютних рахунках клієнтів – юридичних осіб (не враховуючи кошти бюджету та позабюджетних фондів) у банківській системі становить $8,7 млрд.

Валютний нагляд банків

Банки не мають права припинити валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків щодо операції з експорту чи імпорту товарів на підставі документів про припинення зобов'язань через взаємозалік. Така вимога має призвести до збільшення прозорості грошових потоків щодо експортно-імпортних операцій.

Коментарі

Всі новини