Facebook Pixel

Ділова активність в США впала до найнижчого рівня з 2013 року

Ділова активність в США скоротилася в лютому вперше з 2013 року через збої в ланцюжках поставок, скорочення товарних замовлень і є ознакою прямого впливу епідемії COVID-19 на уповільнення найбільшої економіки світу.

Попередні дані індексу менеджерів із закупівель IHS Markit, що вимірює сукупний випуск на фабриках і постачальників послуг, впав на 3,7 пункту до 49,6, до мінімумів жовтня 2013 року і вказує на скорочення, повідомляє Bloomberg.

Публікація даних індексу привела до зниження акцій, прибутковість 30-річних казначейських облігацій також досягла рекордно низького рівня.

Telegram Logo

За словами економіста IHS Markit Кріса Вільямсона, зниження індексу було пов'язано з ослабленням попиту в туризмі, зниженням експорту і збоями в ланцюжках поставок.

Це перші дані з США, які показують вплив коронавіруса на економіку країни. В цілому вірус поки більше впливає на азіатські країни: аналогічні індекси в Японії і Австралії також ослабли.

Зведений індекс IHS Markit показав, що нові експортні контракти скорочуються другий місяць поспіль, потреба в робочій силі також сповільнилася.

Контекст. Основний вплив від епідемії в Китаї в основному поки відчувається в країнах Азії. Обсяг виробництва в Японії скоротився найбільше за сім років. У самому Китаї продажі автомобілів впали на 92% в першій половині лютого, обсяг торгових операцій скорочується, а фінансовий сектор вимагає термінової підтримки. Влада Сінгапуру виділять $4,6 млрд на підтримку економіки і боротьбу з поширенням епідемії.

Європа показала трохи більшу стійкість: індекс ділової активності у виробничому секторі і сфері послуг в єврозоні в цьому місяці підвищився, не піддаючись очікуванням зниження. Проте, ділові настрої знизилися, і під впливом впливу коронваріруса ця тенденція може посилитися.

Фінансові керівники G-20 зустрінуться на цьому тижні для обговорення впливу COVID-19. До теперішнього часу в результаті епідемії загинуло більше 2,2 тис. людей, в основному в Китаї, і заразилося понад 75 тис. людей. Поширення захворювання прискорюється за межами Китаю.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини