Facebook Pixel

Деякі країни ЄС вимагають зменшити санкції проти росії в новому пакеті

Деякі країни ЄС вимагають зменшити санкції проти росії в новому пакеті

Деякі країни ЄС вимагають зменшити санкції проти росії в новому пакеті

Група держав-членів ЄС наполягає на пом’якшенні пропозицій Європейського Союзу, спрямованих на припинення обходу санкцій проти росії через треті країни. Про це повідомляє Bloomberg.

Виконавчий орган блоку запропонував заборонити імпортерам перепродавати так звані високопріоритетні предмети — наприклад, напівпровідники, які використовуються у зброї або потрібні для її виготовлення, — до росії або для використання в рф, а також вимагати внесення суми на депозитний рахунок для забезпечення відповідності.

Відповідно до останніх пропозицій щодо санкцій ЄС, щонайменше половину цієї суми буде перераховано до трастового фонду для України, якщо контракти будуть розірвані. Експортери також будуть зобов’язані інформувати національні органи влади про будь-які порушення з боку компаній третіх країн.

Але дипломатичні представники групи великих держав-членів цього тижня висловили занепокоєння щодо деяких пропозицій, включаючи сумніви щодо їх законності та того, чи можна вимагати таких гарантій і положень від імпортерів.

За інформацією анонімних джерел, країни також хочуть звузити сферу дії потенційних статей і перелік товарів, на які поширюватиметься запропонований захід. Ці країни-члени також стурбовані тим, що договірні вимоги можуть поставити європейські компанії в невигідне конкурентне становище.

Інші країни-члени, включаючи країни Балтії, підтримують ці пропозиції.

Дискусія виникає в той момент, коли ЄС працює над тим, щоб обмежити можливість москви отримати ключові товари, які використовуються у військових цілях, через треті країни, такі як Казахстан, Сербія та Туреччина. Останні дані про торгівлю показують, що експорт із цих країн, до яких також входять Вірменія, Азербайджан та Узбекистан, впав у другій половині цього року, але залишається переважно вищим за довоєнний рівень.

Однак, згідно з даними, понад 80% закордонних закупівель високопріоритетних товарів росією зараз надходять з Китаю та Гонконгу. Москва також змогла встановити нові маршрути через такі країни, як Таїланд і Малайзія.

Об’єднані Арабські Емірати, які були ще одним основним каналом, який використовує росія, нещодавно дали зрозуміти, що докладуть більше зусиль для контролю над експортом. Проте ОАЕ не надають своєчасних даних про торгівлю, що ускладнює оцінку прогресу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉