Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Девальвація гривні; провал держбюджету та нові правила оренди держмайна. Головне за вихідні

Сильна гривня б'є по економіці України. Про це давно говорили експортери, які несуть збитки через курсову різницю. Тепер про це свідчать цифри офіційної статистики: держбюджет недоотримав серйозну суму. Правда, ситуація змінюється: у січні гривня швидко девальвувала. Також вихідні принесли нам невтішні новини про європейську економіку.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Гривня серед лідерів з девальвації в світі. Українська нацвалюта опинилася в числі світових валют, які за підсумками січня 2020 року найбільше знецінилися відносно долара США. За підсумками валютного ринку гривня – в десятці найбільш слабких валют. У лідерах падіння – південноафриканські валюти, потім – латиноамериканські.

st1.jpg

Держбюджет у січні провалено за доходами. Згідно з оперативними даними Держказначейства, в січні доходи загального фонду державного бюджету склали 42,6 млрд грн і були на 13,8 млрд грн менше за розпис (план). У Мінфіні вважають, що головною причиною провалу за доходами стали суттєві зміни макроекономічних показників. Це, зокрема, міцний обмінний курс гривні (середній курс січня склав 24,1 грн за долар, водночас у бюджеті середньорічний курс – 27 грн), менший обсяг імпорту (на 2,5% у річному вираженні) та низькі ціни на газ.

Економіка єврозони сповільнилася до мінімуму з 2013 року. ВВП валютного блоку Європейського Союзу в IV кварталі 2019-го збільшився на 0,1% – проти зростання на 0,3% у попередньому кварталі. Це мінімальний показник зростання ВВП з 2013 року. У річному вираженні зростання ВВП єврозони сповільнилося з 1,2% до 1%, свідчать попередні дані Статистичного управління Євросоюзу ( Eurostat ).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Правила оренди держмайна змінилися. В Україні почав діяти новий закон «Про оренду державного та комунального майна». Тепер інформація про всіх потенційних об'єктів оренди має публікуватися у відкритих джерелах, доступних для всіх. Не повинно бути формальних публікацій у невідомих газетах. Кожен, хто бажає, може ініціювати процес оренди державного або комунального майна, направивши відповідний запит. Більше подробиць тут.

Коронавірус відпускає економіку. Останні дослідження показали, що «уханьский» коронавірус не живе довго поза межами людського організму, повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я. Тому під час отримання посилок і листів з Китаю заразитися новим коронавірусом неможливо. Тим часом китайські регулятори оприлюднили ряд заходів щодо забезпечення стабільності своєї фінансової системи капіталізацією $45 трлн на тлі поширення коронавірусу. Детальніше про те, як китайська епідемія підриває світову економіку, The Page розбирало тут.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини