Держстат змінив базисний рік та покращив минулорічний індекс промисловості

Державна служба статистики переглянула індекси промислової продукції за минулий рік через зміну базисного року. Відтепер усі розрахунки проводитимуться у порівнянні з показниками 2016 року замість 2010-го. Крім того, підприємства також уточнили обсяги виробництва за рік. Враховуючи зміну базисного року, індекс промислової продукції у 2019 році, згідно з остаточними даними, збільшився на 1,3 відсоткового пункта (в. п.) і склав понад 99% проти попередніх даних у трохи більше за 98%.

Відповідно до даних Держстату, враховуючи 2016 рік як базисний, показники промисловості скорочувалися впродовж п'яти місяців з дев'яти.

У переробній промисловості індекс зріс майже на 3 в. п. – до майже 101%. Водночас майже на 2 в. п. знизився показник у добувній промисловості та розробленні кар'єрів. На 0,3 в. п. знизився індекс у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Найбільше на показники 2019 року вплинуло збільшення у 2016 році, як порівняти з 2010-м, частки окремих видів діяльності у валовій доданій вартості. Зокрема, у видобуванні сирої нафти та газу показник зріс з майже 5% до трохи більше за 13%.

Також показник зріс у сфері виробництва харчових продуктів, напоїв та табачних виробів — з трохи більше за 16% до майже 19%. У металургічному виробництві та виробництві металевих виробів показник зріс з майже 11% до майже 13%.

Водночас у сфері видобування кам'яного та бурого вугілля показник знизився з понад 8% до трохи більше за 3%. Показник видобування металевих руд знизився до трохи більше за 9% з понад 12%.

Крім того, скоротилася й валова додана вартість у виробництві кокса та коксопродуктів – до майже 1% з майже 3%. Водночас знизився результат у машинобудуванні – з трохи більше за 14% до майже 1%.

Контекст. Українське промвиробництво в січні цього року скоротилося на 5%, як порівняти з аналогічним місяцем минулого року. Якщо порівнювати з груднем 2019-го, то падіння склало 8,4%. Проте, враховуючи сезонний фактор, промвиробництво, навпаки, зросло на 1,2%.

Читати на The Page