Facebook Pixel

Держстат: промвиробництво в січні скоротилося на 5%

Українське промвиробництво в січні цього року скоротилося на 5% порівнюючи з аналогічним місяцем минулого року. Якщо ж порівнювати з груднем 2019-го падіння склало 8,4%, проте, враховуючи сезонний фактор, промвиробництво, навпаки, зросло на 1,2%.

bezymyannyy2.jpg

Згідно з даними Держстату, промислове виробництво в січні 2020 року до січня 2019-го знизилося на 4,7% з урахуванням корекції на ефект календарних днів. Найсильніше показники знизилися в сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря — майже на 12% ( скориговані дані — майже 11%). Проте якщо порівняти з груднем 2019 року, то приріст склав майже 2%.


bezymyannyy.jpg

На другому місці опинилася добувна промисловість і розроблення кар'єрів. Її показники в січні 2020-го скоротилися майже на 5%. Хоча при порівнянні показників за січень цього року та грудень минулого видно, що скоригований показник цієї сфери зріс на 5%.

У той же час, за основними промисловими групами лідирують споживчі товари тривалого вжитку. У січні 2020-го їх кількість збільшилася майже на 7%, згідно зі скоригованими даними. А кількість інвестиційних товарів зменшилася майже на 12%.

У той же час у порівнянні з груднем минулого року, кількість товарів тривалого споживання збільшилася на 3%, а показник інвестиційних товарів — зменшився майже на 2%.


Індекс промислової продукції – показник динаміки обсягу промислового виробництва, середньозважена величина з індивідуальних індексів по кожному товару. Розрахунок базується на даних про динаміку виробництва видів продукції за постійним набором товарів-представників (близько 1200 позицій) та структурі валової доданої вартості за видами промислової діяльності за базисний рік (2016=100%).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉