Держказначеї змусили Нацбанк перенести строки повного переходу на IBAN

Державна казначейська служба звернулася до НБУ з проханням відстрочити перехід на новий стандарт банківський рахунків IBAN. Використання тільки цього реквізиту для переказів повинно було розпочатися вже 1 листопада. Тепер терміни подовжено до 12 січня 2020 року, повідомила пресслужба регулятора.

Дежказначеї пояснили своє прохання тим, що не зможуть забезпечити виконання бюджетних програм у повному обсязі, якщо терміни не перенесуть. Нацбанк з цим погодився і вирішив, що банки можуть приймати до середини січня або пару реквізитів «Код банку» і «Рахунок», або рахунок за стандартом IBAN.

Регулятор зазначає, що українські банки вже активно використовують IBAN. Згідно зі статистикою НБУ, на 1 жовтня кількість платежів за цим стандартом становить 61%.

Telegram Logo

Номер рахунку за стандартом IBAN складається з 29 буквено-цифрових символів. Його використовують близько 70 країн світу. Для клієнтів банків перехід буде безболісним – фінустанови повинні самі подати до контролюючих органів всю необхідну інформацію про перехід на IBAN.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових захворювань за останні 14 днів.

Ті, що біжать хвилями. Як треба змінити портову галузь України

Українську портову галузь стрясають скандали. Державні органи, які регулюють діяльність портів, продовжують створювати в них вкрай токсичну атмосферу. Для того щоб знову зробити галузь привабливою для вантажів і домогтися значного зростання перевалки, потрібна масштабна дерегуляція та зміна низки ключових законів.

партнерський матеріал

Зеленський пообіцяв МВФ до кінця тижня представити кандидатуру голови Нацбанку

Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.