Фахівці Держекоінспекції та ДП «Ліси України» під час планової перевірки виявили понад 500 пеньків, які лишилися від незаконної вирубки дерев на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Перевірку проводили у межах діяльності Міжвідомчої робочої групи, яку створили за дорученням міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця при Державному агентстві з управління зоною відчуження.
«Виявили незаконні рубки — всього понад 500 пнів зрізаних дерев. Клейма відводу та контролю на пнях та власне продукція зрізаних дерев на місці відсутні. Держекоінспекція розрахувала розмір шкоди, матеріали направила в правоохоронні органи», — зазначають фахівці ДЕІ.
Додатково в ході перевірки виявили інші порушення правил для заповідної території, зокрема розорювання земель для проведення сільськогосподарських робіт – культивація, сінокосіння та вирощування сільськогосподарських культур.
Щоб усунути ці порушення, Держекоінспекція видала Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику припис.
Що стало передумовою, щоб створити Міжвідомчу робочу групу
Наприкінці 2023 року правоохоронці на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника виявили незаконну вирубку сироростучих та сухостійних дерев.
Тоді зафіксували спроби вивозу деревини без відповідних документів за межі зони. За фактом правопорушення відкрили кримінальну справу.
Після цього при Державному агентстві з управління зоною відчуження створили Міжвідомчу робочу групу.
Хто увійшов до складу Міжвідомчої робочої групи:
- голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко;
- народні депутати: Ольга Василевська-Смаглюк,
- Олександр Матусевич,
- Юлія Овчинникова;
- представники Міндовкілля;
- представники ДАЗВ;
- представники Держлісагентства;
- представники Держекоінспекції;
- представники громадських організацій.
Робоча група перевірить, чи відбуваються незаконні дії в Чорнобильському заповіднику, наприклад, незаконне полювання, вирубка дерев, обробка земель для сільськогосподарських цілей, лов риби та інші порушення, які впливають на довкілля.
Вони вже погодили план, щоб провести контрольні заходи на території заповідника.