Верховний Суд у вівторок, 28 березня, розгляне позов проти пов’язаних осіб АТ «Дельта банк», зокрема головного акціонера Миколи Лагуна. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вимагає відшкодувати банку та його кредиторам 22,86 млрд грн збитків, повідомили у Фонді.
«Фонд і надалі активно боротиметься за повернення активів, які в перспективі мають бути спрямовані громадянам, бізнесу та державі», – наголосив Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів.
Контекст. НБУ визнав «Дельта банк» неплатоспроможним у 2015 році. У 2019-му госпсуд Києва відмовив Фонду в позові проти афілійованих осіб банку на 19,9 млрд грн. Саме тоді Північний апеляційний суд скасував це рішення, повернув позов Фонду на розгляд і заарештував активи Лагуна.
Нацбанк домігся погашення 924,2 млн грн боргів за кредитом рефінансування, наданого «Дельта банку» у 2014 році коштом заставного майна — облігацій Державної іпотечної установи.

За версією слідства, через підставних осіб з «Дельта банку» у 2011 – 2013 роках вивели 4,5 млрд грн, загальна сума збитків вкладників і кредиторів банку сягнула 38 млрд грн. У позові ФГВФО згадуються імена колишніх членів правління банку Олени Попової, Віталія Масюри, Фіглуса Марціни, Ярослава Порохняка та інших, а також австрійський Bank Winter & Co Aktiengesellschaft і офшорна компанія з Віргінських островів Jamico Finance.
«Дельта банк» заснований 2006 року. Його найбільшими акціонерами були Микола Лагун (70,6%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,39%). У 2015 році банк був №4 за розміром активів.
За даними Youcontrol, податковий борг «Дельта банку» на початок 2022 року сягнув 307 млн грн.
У січні 2022 року розслідувачі Bigus.info помітили Лагуна поруч із дорогим київським рестораном і дізналися, що ексбанкір намагається через суд зняти заборону на виїзд з України.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також