Facebook Pixel

Данія вступила в коаліцію дронів, яка передасть Україні 1 млн БпЛА у 2025

Данія підписала угоду про співпрацю у рамках коаліції дронів, яка має забезпечити 1 млн малих ударних безпілотників протягом 2025 року. Про це повідомили в уряді Данії.

Quote«Ситуація в Україні залишається дуже серйозною. Данія пообіцяла підтримувати оборону України протягом наступних десяти років. Безпілотники мають вирішальне значення у війні для України, і тому міжнародна співпраця в коаліції безпілотників є такою важливою», – заявив міністр оборони Данії Троелс Лунд Поульсен.

Що передбачає співпраця Данії з міжнародною коаліцією безпілотників

Країни-учасниці коаліції безпілотників фінансуватимуть спільний пул для закупівлі малих ударних безпілотників для України. Коаліція вже пообіцяла доставити в Україну 1 млн таких дронів.

Коаліцію очолюють Латвія, Велика Британія та Україна, а зобов’язання Данії будуть в основному зосереджені на спільних проєктах придбання безпілотників для великих потреб України.

Quote«Ми бачимо, що використання безпілотників значно зросло після початку війни в Україні. Тому важливо, щоб Україна отримала безпілотники, які їй потрібні проти російської агресії. Данія готова інвестувати масштабні та довгострокові кошти в українську оборону», – сказав Поульсен.

Окрім Данії, до коаліції вже приєдналися Австралія, Канада, Естонія, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Україна, Польща, Швеція, Італія та Велика Британія.

Нагадаємо, 17 лютого 2024 року офіційно стартувала Коаліція дронів у рамках роботи Контактної групи з питань оборони України.

Подякувати 🎉