Facebook Pixel

Данія виділила $43 млн для данських бізнес-проєктів в Україні

Уряд Данії виділить 300 млн крон (близько $43 млн) через Дансько-Український фонд для данських компаній, які ведуть бізнес-проєкти в Україні. Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Quote«Завдяки Дансько-Українському фонду ми отримуємо необхідну військову та гуманітарну допомогу, а бізнес – широкий спектр комерційного фінансування та інструментів для того, щоб знизити ризики для компаній, які інвестують і торгують з українськими партнерами. Зараз понад 100 компаній працюють з Україною, підтримуючи нашу економіку і наших людей», – зазначила Юлія Свириденко.

Що відомо про Дансько-Український фонд

У березні 2023 року уряд Данії заснував Дансько-Український фонд, через який Данія підтримує Україну у військовій, гуманітарній та економічній сферах.

Зокрема, було створено державну схему позик та гарантій під управлінням Данського експортно-інвестиційного фонду. Перший транш допомоги на $144 млн спрямують на реконструкцію критичної інфраструктури України.

Співпраця зосереджена на напрямах, де Данія має переваги, таких як:

Данський експортно-інвестиційний фонд фінансуватиме проєкти із залученням до 50% українського компонента. При цьому головною умовою фінансування є те, що економічний інтерес данської сторони має перевищувати 30% вартості контракту.

Зараз країни розширили можливості Дансько-українського фонду, щоб данські компанії активніше інвестували в Україну і були захищені від потенційних ризиків.

Quote«Боротьба України за свободу – це наша боротьба за свободу. З додатковими коштами в Дансько-Українському фонді ми ще раз підкреслюємо, що Данія підтримує Україну. Я пишаюся, що данський бізнес настільки прихильний до України», – заявив міністр бізнесу Данії Мортен Бедскоу.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉