Facebook Pixel

Данія відкрила інвестфонд для України на 1 млрд крон — $133 млн

Данія запустила нову програму національного інвестиційного фонду для України на 1 млрд данських крон – близько $133 млн. Програму оголосили в рамках Українського інвестиційного форуму у Копенгагені 26 травня, повідомляє Мінекономіки України.

Україна бачить «велику перспективу у розміщенні датських компаній в Україні у пріоритетних галузях», зазначив заступник міністра економіки України Олександр Грибан.

Які датські технології цікаві Україні:

Данці вже затвердили фінансування для двох пілотних проектів у сфері сільського господарства та агропереробки:

  • «Нібулон» отримає кредит на 25 млн євро;
  • «Агрофьюжн» (Херсонщина) – на 15 млн євро.

Кредити також отримають агрокомпанії біля лінії фронту на Миколаївщині. Вони відновлюватимуть зруйновані виробничі потужності, закуповуючи обладнання у датських експортерів.

Quote«Не потрібно чекати, поки війна припиниться. Ми хотіли б залучити датський бізнес на ранніх стадіях відбудови України. Ми маємо діяти і підтримувати українську економіку», — зауважив міністр підприємництва Данії Мортен Бьодсков.

Данія активно допомагає Україні: з початку великої війни загальна військова підтримка склала $1,4 млрд, а гуманітарна допомога, в тому числі макрофінансова – $212 млн, нагадала перша віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉