Facebook Pixel

Уряд спільно з ЄС працює над угодою про промисловий безвіз

Днями за ініціативи Мінекономіки відбувся Міжнародний форум «АСАА як інструмент відновлення економіки України: діалог із бізнесом». Захід присвячено висвітленню питань підготовки до укладення Угоди ACAA — так званого «промислового безвізу».

Quote«Для Мінекономіки ця подія є дуже важливою, особливо для представників бізнесу, які зацікавлені у виробництві та експорті промислової продукції. Війна внесла свої корективи в усі сфери української економіки та нові виклики, від яких потерпають усі типи підприємств. Традиційними викликами для великих підприємств є доступ до нових ринків та іноземного капіталу. Компаніям потрібна підтримка для підготовки українського бізнесу до роботи за правилами ЄС, зокрема, у питанні підвищення відповідності галузевим стандартам, законодавчим і регуляторним актам для виходу на ринок ЄС», — наголосив заступник міністра економіки України Олександр Грибан.

Зараз Мінекономіки продовжує роботу щодо укладення Угоди ACAA в трьох секторах промислової продукції:

  • низьковольтне електричне обладнання;
  • електромагнітно сумісне обладнання;
  • машини.

З набуттям Україною статусу кандидата на вступ до ЄС передбачається завершення виконання зобов’язань, узятих в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема, щодо гармонізації системи технічного регулювання України з європейською та укладання Угоди АСАА.

Quote«Варто зазначити, що вибір секторів має здійснюватися з огляду на прагнення розширення експортних спроможностей України та наявності необхідного секторального законодавства в певній сфері», — підкреслив Олександр Грибан.

За його словами, відбудова, зокрема, має використовуватися й для інвестування в стійкі компанії та інфраструктуру, а збільшення експорту, поглиблення ланцюжків доданої вартості та налагодження виробництва промислової продукції в секторах під «промисловий безвіз» створять можливості для подальшого економічного розвитку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉