Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чекати залишилося недовго: Мінфін озвучив дату запуску «митного безвізу»

«Митний безвіз» запрацює з 1 жовтня. Фото: mof.gov.ua

«Митний безвіз» запрацює з 1 жовтня. Фото: mof.gov.ua

Україна з 1 жовтня приєднається до міжнародних митних конвенцій, що передбачає запуск так званого «митного безвізу». Про це стало відомо за результатами участі української делегації в засіданні Ради асоціації Україна – ЄС у Брюсселі, інформує пресслужба Мінфіну.

За словами міністра фінансів України Сергія Марченка, приєднанню України до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами передувала митна політика та зусилля влади та бізнесу для розгортання в Україні Електронної транзитної системи для функціонування режиму спільного транзиту (NCTS).

Quote«Спрощення переміщення товарів між 36 країнами європейського регіону вкрай необхідно саме зараз для сприяння українському експорту в умовах обмежень, спричинених збройною агресією рф», – наголосив Марченко.

Він також нагадав, що для запуску NCTS в Україні ухвалили цілу низку підзаконних актів. Після цього Оцінювальна місія експертів ЄС надала оцінку готовності України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, а також застосовувати NCTS на міжнародному рівні. Зокрема, було визнано, що українська сторона виконала всі необхідні кроки й готова до запуску «митного безвізу».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Міжнародне застосування NCTS стане основним інструментом для швидкого проходження товарів через митницю, а з приєднанням до міжнародних митних конвенцій і запуском відповідних законодавчих змін Україна виконає 81% своїх зобов’язань Угоди про асоціацію з ЄС у митній сфері. Загалом ми розглядаємо приєднання України до системи спільного транзиту як важливий крок до майбутнього повноправного членства у ЄС», – резюмував Марченко.

Контекст. Верховна Рада України 15 серпня ухвалила закон, що передбачає запровадження змін для укладання «митного безвізу» з Європейським Союзом.

Коментарі

Всі новини