Facebook Pixel

Concorde Сapital зібрав кризовий інвестфонд на $50 млн

Ігор Мазепа. Фото: Concorde Сapital

Ігор Мазепа. Фото: Concorde Сapital

Українська інвестиційна компанія Concorde Capital створила фонд на суму $50 млн для проєктів гібридного фінансування в умовах кризи, що викликана COVID-19. Фінансуватимуть ті компанії, у яких є труднощі з доступом до капіталу.

Про це засновник і генеральний директор компанії Ігор Мазепа розповів в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», повідомили у пресслужбі Concorde Capital.

Quote«Попри карантин та економічну кризу в Україні є багато небідних людей, які раніше інвестували в нерухомість і отримували орендні доходи. Зараз ринок нерухомості та ставки за депозитами в комерційному банку обвалилися. Безліч класичних інструментів інвестування, які були робочими два місяці тому, зараз не діють. А потреба продовжувати інвестувати зберігається», – заявив Мазепа.

За його словами, у період кризи IPO та випуск євробондів є недієвими інструментами. У зв'язку з цим необхідно організувати для українських компаній доступ до фінансування. Адже у багатьох з них через боргові навантаження або через ринкові умови зараз проблеми із залученням капіталу з традиційних джерел.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Мазепа зазначив, що компанії не можуть отримати кредит через нестачу забезпечення або консервативну оцінку грошових потоків банками. А залучення фонду прямих інвестицій і поготів буде для бізнесменів недоцільним через низьку оцінку вартості їхньої справи.

«У таких умовах стають актуальними гібридні інструменти залучення фінансування, включно з мезонінним фінансуванням, конвертованими позиками, позиками «з участю в прибутку» та інше. Гібридні інструменти фінансування – це щось середнє між банківським кредитом і прямими інвестиціями в компанію. Зазвичай це комбінація боргу та участі в капіталі або у прибутку компанії. Такі інструменти особливо актуальні, коли бізнес у «стресі».

Ігор Мазепа

Ігор Мазепа

гендиректор інвесткомпанії Concorde Capital

Контекст. Раніше Інститут міжнародних фінансів (IIF) спрогнозував падіння глобальної економіки у 2020-му на 1,5%, а в 2021-му – на 4,1%. Економіка України у 2020 році знизиться на 3,1%. Наступний рік, 2021-й, стане ще складнішим – ВВП впаде на 6,4%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Після цього глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що світова економіка увійшла в рецесію, вийти з якої не вдасться раніше 2021 року.

Пізніше Георгієва зазначила, що спровокована пандемією коронавірусу криза призведе до найгірших економічних наслідків з часів Великої депресії (1930-ті роки). Однак глибина та тривалість кризи ще не досліджені.

Коментарі

Всі новини