Незважаючи на паніку через коронавірус на міжнародних фондових і товарних ринках, у нас в країні поки все відносно спокійно і є підстави вважати, що так буде й надалі.
Багато в чому ситуація залежить від того, якими темпами вірус поширюватиметься всередині країни і чи не спровокує це паніку серед населення.
Варто зазначити, що за останні кілька непростих років наші люди стали менш чутливі до таких речей. Тому, гадаю, турбуватися не варто.

- Читайте також: Курсові гойдалки: що відбувається з доларом
Щодо стабільності гривні, вважаю: навіть якщо паніка на міжнародних ринках призведе до чергової фінансової кризи, для України вона буде не такою, як 2009 року. Це пов'язано з тим, що тоді економіка сильно постраждала через два фактори: падіння попиту на українську металургію і машинобудування (а це більше половини товарної експортної виручки) і відтік спекулятивного капіталу.
Сьогодні частка металургії й машинобудування в експортній виручці знизилася на 20% у порівнянні з 2009 роком, а їхня частка у загальному експорті – вже менше третини. Тому зазначені галузі більше не є опорою ані для нашої економіки, ані для національної валюти.
Експортувати ми будемо більше, ніж імпортувати.
Якщо говорити про спекулятивний капітал, то він тільки починає заходити в Україну і його можливий відтік впливатиме на платіжний баланс несуттєво. Золотовалютні ресурси, накопичені за останні кілька років, допоможуть впоратися з цим відтоком.
Можна припустити, що в умовах невизначеності населення скорочуватиме свої витрати, а компанії припинять інвестиційну діяльність. Це зменшить попит на імпортні товари і послуги, що разом з падінням цін на енергоресурси зменшить торговий дефіцит України.
- Читайте також: До небес. Чому зміцнюється гривня і як реагувати бізнесу
В ідеалі вперше за багато десятиліть це призведе до того, що ми будемо більше експортувати, ніж імпортувати. Якщо події розвиватимуться таким чином, гривня залишатиметься стабільною.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора