Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чому навіть через коронавірус на Україну не чекає криза 2009 року

Ігор Мазепа
Генеральний директор ІК Concorde Capital

Незважаючи на паніку через коронавірус на міжнародних фондових і товарних ринках, у нас в країні поки все відносно спокійно і є підстави вважати, що так буде й надалі.

Багато в чому ситуація залежить від того, якими темпами вірус поширюватиметься всередині країни і чи не спровокує це паніку серед населення.

Варто зазначити, що за останні кілька непростих років наші люди стали менш чутливі до таких речей. Тому, гадаю, турбуватися не варто.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Щодо стабільності гривні, вважаю: навіть якщо паніка на міжнародних ринках призведе до чергової фінансової кризи, для України вона буде не такою, як 2009 року. Це пов'язано з тим, що тоді економіка сильно постраждала через два фактори: падіння попиту на українську металургію і машинобудування (а це більше половини товарної експортної виручки) і відтік спекулятивного капіталу.

Сьогодні частка металургії й машинобудування в експортній виручці знизилася на 20% у порівнянні з 2009 роком, а їхня частка у загальному експорті – вже менше третини. Тому зазначені галузі більше не є опорою ані для нашої економіки, ані для національної валюти.

Підписуйтесь на нас в Google News!
QuoteЕкспортувати ми будемо більше, ніж імпортувати.

Якщо говорити про спекулятивний капітал, то він тільки починає заходити в Україну і його можливий відтік впливатиме на платіжний баланс несуттєво. Золотовалютні ресурси, накопичені за останні кілька років, допоможуть впоратися з цим відтоком.

Можна припустити, що в умовах невизначеності населення скорочуватиме свої витрати, а компанії припинять інвестиційну діяльність. Це зменшить попит на імпортні товари і послуги, що разом з падінням цін на енергоресурси зменшить торговий дефіцит України.

В ідеалі вперше за багато десятиліть це призведе до того, що ми будемо більше експортувати, ніж імпортувати. Якщо події розвиватимуться таким чином, гривня залишатиметься стабільною.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини