Facebook Pixel

Курсові гойдалки: що відбувається з доларом

Ігор Мазепа
Генеральний директор ІК Concorde Capital

Впродовж нетривалого періоду від початку року динаміка обмінного курсу була дуже неоднорідною. Часом міжбанківський ринок відчував вже призабутий дефіцит валюти, що за підсумком січня призвело до ослаблення курсу.


З огляду на ситуацію Нацбанк у січні і продавав, і купував валюту на міжбанку, але загалом не заважав ринку спочатку подолати позначку 24 грн/долар США, а потім і 24,5 грн/долар США.

Здавалося, що тенденція на ослаблення курсу продовжиться і в лютому, коли курс подолав позначку 25 грн/долар США. Проте минулого тижня ситуація стрімко змінилася, і курс почав стрімко знижуватися, повернувшись до рівня середини січня.

QuoteФраза «у будь-якій незрозумілій ситуації купуй бакси» більше не є істиною в першій інстанції.

Учасники ринку вважають, що зміцненню курсу сприяв продаж експортної виручки аграріями та металургами. Нацбанк виступив активним покупцем валюти, однак його втручання не змогло стати на заваді зміцненню курсу.

Загалом поведінка курсу минулого року показала, що фраза «у будь-якій незрозумілій ситуації купуй бакси» більше не є істиною в першій інстанції. А оманлива динаміка курсу, яку ми спостерігаємо вже цьогоріч, знову підтверджує цю думку.

Режим плаваючого курсоутворення передбачає, що курс може змінюватися як в один, так і в інший бік. Обмінний курс, який сформовано в умовах такого режиму, відповідає існуючому зараз в економіці балансу попиту та пропозиції на валюту. Водночас інтервенції Нацбанку застосовуються для того, щоб обмежити надмірні коливання курсу і запобігти панічним настроям на ринку.


Будь-які спроби «зафіксувати» курс на якійсь позначці для вирішення короткострокових завдань неминуче призведуть до більш сильних дисбалансів у середньостроковій перспективі.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора